Dort pro zamilované

Blíží se nám čas lásky den svatého Valentýna. A tak vám slečny můžeme poradit, neobvyklý dárek pro milého. Každý snad má rád sladké, a tak upečte mu dort ve tvaru srdce, jak se již od dávných dob říká – láska prochází žaludkem, tak s chutí se dejme do pečení.
 

Připravte si:

na korpus
240 g cukr krupice
6 vajec
240 g hrubé mouky
tuk a mouku na vymazání
 
na krém
3 vejce
1 vanilkový cukr
4 lžíce cukru krupice
2 másla
rum na dochucení
 
 

Postup:

Dortovou formu vymažeme a vysypeme. Troubu předehřejeme na 180 °C. Celá vejce ušleháme s cukrem. Po lžících zašleháme mouku. Když je vše dobře vyšlehané, vlijeme těsto do připravené formy. Těsto na korpus pečeme asi 40 minut. Ale záleží na tom, jak peče trouba. Pečící parametry konkrétních modelů můžete ověřit skrze tento srovnávací test.
 
Korpus na dort ozdobíme máslovým krémem který připravíme následovně. Vejce ušleháme ve vodní lázni se 4 lžícemi cukru a 1 vanilkovým cukrem do zhoustnutí. Necháme vychladnout. Změklé máslo ušleháme a postupně přidáváme k vychladlé žloutkové směsi. Kaši znovu ušleháme. Pro zlepšení chuti můžeme přidat trochu rumu. Důležité při přípravě máslového krému je, aby všechny suroviny měly stejnou teplotu, jinak se krém srazí. 
 
Korpus nyní rozdělíme (většinou na 3 části) a postupně promažeme krémem. Boky dortu rovněž zahladíme krémem a můžeme zkrášlit pomocí zdobícího pytlíku, pro větší efekt můžeme použít dvě barvy krému (část obarvíme kakaem) ve fantazii se meze nekladou. Nyní vám můžeme popřát jen dobrou chuť.
 
dort pro zamilované
 
 
 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.