Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Děti z nízkoprahových klubů stráví tři dny v Šiškovicích

šance pro tebeObčanské sdružení Šance pro Tebe pořádá letní pobytovou akci pro děti ze sociálně slabých rodin, které navštěvují nízkoprahový klub Kopretina v Chrudimi a Jeskyně v Prachovicích a Jes. Od 30. června 2009 čekají na děti tři dny plné soutěží a her v krásné přírodě v tábořišti Šiškovice u obce Slatiňany.

Během pobytové akce děti poznají jiné prostředí a získají prostor pro realizaci svých nápadů a her. Učí se tak samostatnosti, učí se vzájemně komunikovat a spolupracovat mezi sebou. Cílem akce je podpořit děti a zvýšit jejich sebedůvěru. Výlet mimo obvyklou lokalitu jim rozšíří obzory a umožní strávit alespoň část letních prázdnin mimo město.

Akce probíhá za finanční podpory Evropské unie v rámci projektu občanského sdružení Šance pro Tebe. Projekt nese název Být respektován je Šance a jeho cílem je prostřednictvím mimoškolního vzdělávání zvýšit šanci romských dětí zvládnout školu bez zbytečných obtíží.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.