Pátek, 24.5.2024
Sport

Dvě desítky řidičů testovaly auta na sněhu a ledu bez kolize

Zimní radovánkyHradec Králové – v sobotu 19. ledna 2013 se na hradeckém Czechringu uskutečnily historicky první zimní jízdy příznivců značky BMW. Pod hlavičkou organizátorů letní akce BMW race byly tyto jízdy věnovány jako poděkování jejich fanouškům.

Celá myšlenka BMW race stojí na setkávání okruhu lidí stejně nakažených motoristickou vášní jako jsme my sami. Cílem není pouze jedna velká událost ročně, nýbrž dávat možnosti lidem zažívat nevšední zážitky se svými přáteli a sportovními vozy celoročně. Nikdo přeci nežije pouze jeden víkend v roce,” říká ředitel akce Vojtěch Chaura.

Na setkání dorazilo na dvě desítky účastníků. „Velmi si ceníme, že na akci dorazila řada lidí z různých částí republiky a také velká skupina příznivců BMW z Prahy. Počasí bylo velmi dobré, což se projevilo i na počtu přihlížejících diváků. Dráha se i během odpoledne měnila a řidiči tak stále objevovali nové způsoby, jak si s tratí poradit,” říká tiskový mluvčí akce Roman Málek.

 

Zimní radovánky

Diváci mohli shlédnout v řízeném smyku takřka kompletní generaci trojkové řady BMW, od řady E30 až po současnou F30. Samozřejmě nechybělo i několik vozů z divize M.

Samotná hlavní akce BMW race proběhne 21. – 23. června 2013 a informace o ní najdou zájemci na těchto stránkách.

Na to, jak to vlastně při jízdách na sněhu vypadalo, se můžete podívat ve fotogalerii pořadatelů.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.