Dvanáct žen a dvanáct osudů propojených v nové knize Radky Třeštíkové

BábovkyNovinka Radky Třeštíkové Bábovky přináší dvanáct příběhů důmyslně propojených do jednoho celku. Oblíbená autorka navazuje na svůj úspěšný debut Dobře mi tak a čtenáři i kritiky skvěle přijatý román To prší moře a opět přináší psychologický i zábavný román s překvapivou pointou. Novinku Bábovky právě vydává nakladatelství Motto.

Napadlo vás někdy, co v sobě řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra zmíněné manželky tak špatný vztah se svojí dcerou, a jak se vlastně cítí patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? Tyhle a mnohé další otázky si kladou Bábovky. V upřímných zpovědích hlavních hrdinek nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska.

Jednotlivé emotivní příběhy se v knize vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému a k celé řadě zajímavých rozuzlení. A potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život. Autorka dokáže své postavy a jejich životy mistrně vykreslit s vtipem a lehkostí sobě vlastní.

Radka Třeštíková je vystudovanou právničkou, v současné době se věnuje především svým dvěma dětem Ele a Jonatanovi a píše úspěšné sloupky do časopisů. S psaním začínala jako blogerka a svými texty si rychle získala široký okruh fanoušků. Sama přiznává, že jako autorka se ráda „nimrá“ v duších svých postav. „Zajímá mě, co prožívají a jak s tím nakládají. Proč mi v knihách vždy vznikají rodinné propletence? Do hlav ani do srdcí druhých lidí nevidíme, víme jen to, co nám sami řeknou. I proto mě baví odkrývat další postavy, aby se čtenář dozvěděl, proč dané situace vznikly a jak je chápou ostatní hrdinové,“ dodává autorka.

 

BábovkyNázev knihy:                              BÁBOVKY
Autor:                                           Radka Třeštíková
Žánr:                                            romány

Nakladatelstvi:                           MOTTO
Datum vydání:                            2. 5. 2016
Doporučeno od:                        15 let
EAN:                                            9788026706045
Počet stran:                                328 stran
Jazyk vydání:                             čeština

Ukázková kapitola:                    http://knihy.Cpress.cz
E-shop:                                        http://knihy.Cpress.cz

 

Bábovky na váš FB profilobrázek na váš FB profil 

 

MottoMotto je nakladatelství s pozitivním nábojem. Vydává kvalitní českou, převážně humoristickou beletrii a romány předních českých spisovatelek (Halina Pawlowská, Ivanka Devátá , Irena Obermannová, Barbara Nesvadbová). Objevuje i nové autorky (Eva Rýznerová, Michaela Klevisová) a uvádí na trh knihy nových žánrů, například foodwritingové romány Říkal jsi, Ti amo a Oběd v Paříži, které kombinují příběhy o lásce s recepty. Významnou součástí portfolia tohoto nakladatelství jsou kvalitní detektivky severských, anglických a amerických autorů. Nejen ženám jsou pak určeny tituly z oboru populární psychologie.

 

Albatros média

Albatros Media a. s. je mediální společnost a největší knižní vydavatelství v ČR. V návaznosti na tradici sahající až k roku 1949 společnost vydává více než tisíc knižních titulů ročně. Skupina zastřešuje knižní nakladatelství Albatros, B4U Publishing, BizBooks, Computer Press, CooBoo, CPressPlus, Edika, Fragment, Management Press, Motto, XYZ, partnerský projekt Edice České televize a nakladatelství elektronických knih eReading.

 

Albatros media, a.s. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.