Neděle, 4.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Dynamo porazilo Zlín a je v semifinále

Hokejisté pardubického Dynama zvládli domácí odvetu na výbornou a postupují do semifinále Generali Česká Cupu.

Po několika letech se do Česka vrátil letní hokejový pohár. Nástupce tehdejšího Tipsport Cupu má jiný systém, celkem 16 týmů (14 extraligových + Kladno a Přerov) bylo rozděleno do čtyř skupin.  Ve skupině se hrálo dvoukolově každý s každým a první dva týmy skupiny postoupily do čtvrtfinálových soubojů.

Dynamo se ve skupině střetlo s Olomoucí, Kometou a Hradcem. První zápas Pardubice sehrály v Brně, kde zvítězily 0:2. Následně doma zdolaly Olomouc a zádrhel přišel až v obou derby. Obě byla extrémně vyrovnaná, ale šťastnější byl Hradec, v Pardubicích vyhrál 0:1 a doma 6:5 po prodloužení. Ve zbývajícím průběhu Dynamo nadělovalo “bůra”, doma Kometě a venku Olomouci. Po těchto skalpech postoupili Východočeši z prvního místa do čtvrtfinále, kde se střetli se Zlínem. V úvodním zápase na jihu Moravy vyhráli “berani” 4:2 a Pardubice musely doma pro postup zvítězit alespoň o 3 góly. To se povedlo, Dynamo zvítězilo 5:2 a postoupilo do semifinále.

V duelech o finále se Pardubice střetnou s Libercem. Nejprve 1. září na severu Čech a odveta bude v městě perníku 8. září.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.