Středa, 17.4.2024
HokejSport

Dynamo získalo kanadského centra Tylera Redenbacha

Dynamo získalo kanadského centra Tylera RedenbachaHokejový klub Dynamo Pardubice se v dnešním utkání 10. kola Tipsport extraligy představí s novou akvizicí. Ofenzívu Pardubic vyztuží střední útočník Tyler Redenbach, jenž poslední sezonu dohrával v Davosu, se kterým získal mistrovský titul. V Evropě má bohaté zkušenosti. „Na Tylera jsme obdrželi vynikající reference ze zámoří, jedná se o šikovného centra, měl by být tvůrcem hry,“ uvedl Dušan Salfický, sportovní manažer klubu.

Jedenatřicetiletý zkušený centr přišel do Evropy v roce 2008, šest sezon působil v nejvyšší finské soutěži, hrál v Laappenrantě, IFK Helsinkách a Pelicans Lahti.

„Tyler Redenbach je velmi chytrý hráč, velmi dobře čte hru, má nebezpečnou střelu, i když raději nahrává svým spoluhráčům. Je šikovný na puku. Věřím, že zapadne do našeho týmu, bude jeho posilou a zlepší ofenzivní sílu,“ doplnil sportovní manažer s tím, že po vyřízení veškerých formalit spojených s příchodem nového hráče může Tyler Redenbach nastoupit již k dnešnímu utkání v Litvínově.

„Jsem rád, že se podařilo vše zařídit a mohu už dnes večer hrát,“ řekl po dopoledním tréninku Tyler Redenbach a doplnil: „Všechno se událo během posledních dní. Přiletěl jsem včera večer, přespal v Pardubicích a jdu na věc! Moc se těším na utkání v Litvínově, chci udělat všechno pro to, abych byl týmu pomohl. V Evropě jsem strávil sedm let a těším se na novou výzvu – v České republice.“

Tyler Redenbach
• Post: útočník
• Datum narození: 25. září 1984
• Výška: 182 cm
• Hmotnost: 88 kg
• Držení hole: levé

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.