Elektrický skateboard – budoucnost přepravy po městě?

Elektrický skateboard - budoucnost přepravy po městě?Elektromobily jsou sice starší než 100 let, přesto se dnes ale vrací jako ‘moderní’ dopravní prostředek. Není divu, proti strojů se spalovacím motorem mají ty elektrické řadu výhod. Jeden z nových zajímavých nápadů je Boostedskateboard s elektromotorem.

Nápad je v podstatě velmi jednoduchý a není ani vyloženě originální. Vezmete běžný větší skateboard a osadíte ho dostatečně výkonným elektromotorem a dobíjecím lithiovým akumulátorem. Zatáčení pomocí změny těžiště jezdce je zachováno, takže nemusíte vymýšlet složité řízení – přesto ale budete mít k dispozici obratný dopravní prostředek pro kličkování po městě. Jediné co na elektrickém skateboardu musíte ovládat je rychlost a brždění, na což vám stačí jednoduchý bezdrátový ovladač do ruky.

Motor o výkonu 2 kW zvládne i větší kopec, motorový dojezd 10 kilomentrů a maximální rychlost až kolem 30 km/hodině bohatě stačí na dojezd do školy nebo do práce. A když už dojedete kam potřebujete, stačí jen dvě hodiny a akumulátory jsou opět nabité na cestu domů.

Jestli se vám takový elektrický skateboard líbí a chcete si ho koupit tak zatím máte ještě smůlu. Projekt se teprve připravuje a hledá investory – více na BoostedBoards.com. Nicméně, podobný stroj se dá postavit i v domácích podmínkách, většinu vhodné výbavy pořídíte v obchodech pro modeláře. Třeba to pro vás bude inspirace na zábavu o prázdninách a nový způsob, jak se v září dopravovat do školy 🙂

http://www.priroda.cz

 

Elektrický skateboard - budoucnost přepravy po městě?

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.