Sobota, 1.4.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

ERA-PACK se vrátil do hry, porazil Teplice 5:0

ERA-PACK se vrátil do hry, porazil Teplice 5:0, foto: Jaromír Zajíček www.FotoZajda.czPo včerejším 2. finálovém utkání je vyrovnaný stav serie 1:1. ERA-PACK dokázal v dalším dějství porazit na domácí půdě celek FC Balticflora Teplice 5:0. Utkání bylo po celou dobu dramatické. Vysoký rozdíl se zrodil až v poslední desetiminutovce.

Utkání probíhalo v podobném duchu jako první střetnutí. Domácí ERA-PACK držel míč na svých futsalkách a snažil se najít mezery v pevné teplické obraně. Hosté pozorně bránili a čekali na rychlé protiútoky. Radost zaplněné chrudimské haly poprvé propukla ve 13. minutě, když v leže dotlačil míč do branky hostů navrátilec do sestavy Petr Vladyka – 1:0. Na soupeřově straně byl nebezpečný především ostrostřelec Guilherme, který při každém střídání zaměstnával obranu ERA-PACKu. Domácí bránili také pozorně. V jednom okamžiku jim pomohla tyč za Mellerovými zády. Do kabin se šlo za stavu 1:0 pro ERA-PACK.

Do druhé půle vstoupili tepličtí se zvýšenou aktivitou. Chrudimští nechali hosty více hrát a soustředili se na obranu s rychlým přechodem do protiútoku. Na hřišti se také začalo jiskřit. Byli k vidění tvrdé zákroky, gestikulace mezi hráči. Ve 32.minutě se po nenápadné akci zaskvěl Cacau. Dribloval s míčem u levé postranní čáry, uvolnil se a křížnou přízemní střelou zvýšil na 2:0. O dvě minuty později obral Vladyka hosty o míč, postupoval sám na brankáře a střelou k tyči nedal teplickému brankáři šanci – 3:0. To donutilo trenéra Teplic, ve snaze zkorigovat výsledek, přistoupit ke hře bez brankáře. Na místě Forssetta se objevil Tolstov. ERA-PACK pozorně bránil power-play, nedovolil teplickým skórovat. Naopak se domácím podařilo přidat další dvě branky. Nejprve ve 37.minutě Michal Mareš a o minutu později se přes celé hřiště trefil také novopečený tatínek Tomáš Meller, který završil účet utkání na konečných 5:0. Hráči si tak mohli od diváků vychutnat potlesk ve stoje v zaplněné hale.

FK ERA-PACK Chrudim – FC Balticflora Teplice 5:0 (1:0)

Branky: 13. Vladyka, 32. Cacau, 34. Vladyka, 37. Mareš M., 38. Meller

Sestavy:
ERA-PACK: Meller – Mareš R., Max, Mareš. M, Pica Pau, Kopecký, Cacau, Rešetár, Vladyka, Popelka, Mikan
Balticflora: Forssetto, Kalina – Evandro, Graciano, Vinicius, Guilherme, Dlouhý, Reinhardt, Tolstov, Isaev

{morfeo 12}

foto: Jaromír Zajíček www.FotoZajda.cz

Více na www.fkerapack.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.