Extraliga se blíží ke své polovině, Dynamo je v krizi

Hokejová Tipsport extraliga se pomalu ale jistě blíží k polovině základní části. Dynamo se po 24 odehraných zápasech nachází v kritické situaci na posledním místě tabulky.

Když se vstupovalo do letošní sezony, v Pardubicích panovalo velké očekávání. Dynamo v létě změnilo organizační strukturu klubu a přivedlo několik zajímavých akvizicí včetně navrátilců Koláře, Kousala a Tybora. Plány vedení na účast v play off se ale téměř v polovině soutěže zdají jako sci-fi. Pardubice jsou stejně jako v loňské sezoně ve stejném období na posledním místě, navíc z posledních sedmi zápasů vyšly vítězně pouze jednou. V posledním zápase v neděli prohrálo Dynamo na ledě Třince debaklem, 7:0.

Situace je vážná. Letos se totiž nikdo nemá šanci zachránit v baráži jako tomu bylo v posledních letech. Poslední tým opouští extraligu přímo a sestupuje do Chance ligy. Dynamo je po 24 kolech poslední a na předposlední Vítkovice ztrácí šest bodů. Akcionářům klubu není situace lhostejná, minulý týden byl odvolán sportovní manažer Jaromír Kverka. V pondělí se navíc sešla dozorčí rada klubu. Žádné konkrétní kroky ale ze schůzky nevzešly. Hlavní trenér Radek Bělohlav (stejného času také předseda představenstva a spoluvlastník Motoru České Budějovice) spolu s realizačním týmem dostali důvěru.

Dynamo musí bojovat. Led je tenký a mohlo by se stát, že sezona, která oslavuje 70 nepřetržitých účastí v nejvyšší soutěži, by mohla být účastí poslední. 

Další extraligové zápasy čekají na hokejisty Dynama o víkendu. Ve dvou domácích zápasech přivítají těžké soupeře – Spartu Praha (v sobotu 7. prosince od 15:00) a Kometu Brno (v neděli 8. prosince od 17:00) a musí bodovat. 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.