Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Famácká vánoční nadílka

Famácká vánoční nadílkaVe čtvrtek 15. prosince 2016 na vás čeká tradiční Famácká vánoční nadílka.
V hlavní roli samozřejmě Tomáš Pavlíček, chrudimský filmař. Během roku zhlédnul většinu nových počinů studentů FAMU a ty nejlepší vám představí. Uvidíte filmy animované, hrané i dokumentární. A čekáme vzácné hosty…

Přichystané lahůdky

Lov (režie: Barbora Halířová, animovaný, 3 min.)
Ulovit tohle hejno kachen nebude vůbec jednoduché.

Mimoproud (režie: Jan Hecht, dokumentární, 12 min.)
Nad holešovickým přístavem je zataženo a trochu mrholí. Uvnitř jedné z lodí sedí její majitel a vypráví. O svém životě na vodě i v přístavu. O nesnadném pohybu na souši. A o své dceři,
která sice chodí do školy, ale denně se vrací k němu na loď.

Čočka (režie: Tereza Vejvodová, hraný, 5 min.)
Mladší a starší bratr jdou na předvánoční nákup. Mají za úkol koupit i čočku, kterou má jejich nevlastní otec rád. Mladší s nákupem souhlasí. Starší je zásadně proti. Jak to dopadne?

Nehoda (režie: Šimon Štefanides, hraný, 14 min.)
Ředitelka základní školy v podání Terezy Brodské neřeší jen problémy svých studentů. Její stárnoucí otec srazil autem neznámou starší paní. Dcera se mu rozhodne zabavit klíče od auta a zabránit tak dalším nehodám. Ale blíží se Dušičky a rodiče se na hřbitov bez auta nedostanou. Černá tragikomedie o touze sednout za volant.

Pět jednoduchých způsobů, jak najít spřízněnou duši (režie: Hana Stehlíková, animovaný, 6 min.)
Instruktážní film, jehož cílem je publiku usnadnit chování jedince ve společnosti.

Vězení (režie: Damián Vondrášek, hraný, 25 min.)
Nezaměstnaný Jakub se uchází o pozici vychovatele ve vězení. Během úvodní prohlídky poznává oddělení za oddělením, celu za celou. A natrefí na svého tchána, který tu zastává vysokou funkci. Téhož dne se s ním opět setká u rodinné večeře… Intimní sociální drama o různých podobách uvěznění.

Smrt ve válce (režie: Adam Kratochvíl, hraný, 7 min.)
Co může být potupnějšího, než živit se postáváním v papírovém válci ve tvaru cigarety a rozdávat před obchodním centrem letáky? Třeba přitom zahlédnout svou manželku, jak se líbá s neznámým mužem. Černá stylizovaná komedie o temnotě uvnitř.

Happy end (režie: Jan Saska, animovaný, 6 min.)
Notně cynická komedie o smrti se šťastným koncem. Myslivci, traktorista, řidič favoritu a náhodně zřetězený sled událostí, kterými se jako červená nit táhne stružka krve. A značné množství alkoholu. Film byl uveden na letošním ročníku festivalu v Cannes a probojoval se do užší nominace na Oscara za nejlepší krátký animovaný film.

Famácká vánoční nadílka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.