Festival Hudba pomáhá – Hudba pro Michalku

Hudba pomáháV termínech 20. a 27. září a 4. října 2008 proběhne v Baráčnické rychtě v Chocni benefiční festival hudebních skupin Hudba pomáhá – Hudba pro Michalku. Cílem festivalu je seznámit širokou veřejnost s problematikou handicapovaných a oživit kulturní dění ve městě. Dále je plánováno získat finanční prostředky na nákup pianina pro dívku Michalku, která je od narození nevidomá.

Jedná se o druhý ročník festivalu Hudba pomáhá. V minulém roce se uskutečnil festival Hudba pro Šimona, jenž se setkal s velkým úspěchem a pro handicapovaného chlapce byl získán výtěžek bezmála 25.000,- Kč. Letošní ročník bude koncipován do tří žánrově oddělených večerů. 20. září 2008 SKA hudba – vystoupí kapely Jo!ska, Psiskapsy a Ska´n´daal, 27. září 2008 – Alternativní hudba a world music – kapely Krajda blues, Los Hongos, Double bubble a Trio de Janeiro a 4. října 2008 Rockový večer – kapely Dědovy blechy, Barevný nátěr a Znouzectnost. Akce začínají vždy v 18 hodin.
 
Hudba pro Michalku byla podpořena grantem programu Make a Connection – Připoj se, který je společným programem Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia, Pardubickým krajem a městem Choceň. Benefiční festival organizuje NO PASIVO o.s., Junák Choceň a kapela Dědovy blechy.

Veškeré informace o festivalu naleznete na webových stránkách www.hudbapomaha.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.