Festival Let It Roll Staré Žďánice

Festival Let It Roll Staré ŽďániceNabízíme kompletní line-up festivalu Let it Roll, který se uskuteční v Pískovně Oplatil ve Starých Ždánicích u Pardubic ve dnech 24. a 25. července 2009. Na druhý ročník nejoblíbenějšího drum & bassového open airu dorazí tucet zahraničních jmen v čele s hvězdami jako Andy C, LTJ Bukem nebo Ed Rush a několik desítek domácích DJs.

Páteční noc nabídne na hlavní Innovation stagi nejlepšího drum & bassového DJe planety, Andyho C (doprovod MC GQ) a hitové duo z jeho vydavatelství Ram: Chase & Status, které nedávno podepsalo exkluzivní kontrakt s Mercury Records. Dále se předvede raggajungleový guru Congo Natty se zpěvákem Daddy Freddy a holandský projekt Noisia. Z českých zástupců si užijeme dvojice Pixie & Suki z Tele2Beatz a Nitropank (Nitrous & 2K) ze Shadowboxu; za Drumandbass.cz se představí Beast 67.

Radio 1 Take Control stage se zaměří na klidnější a deepový drum & bass s headlinery Commix, tvůrci nejlepšího alba roku 2007 (Call To Mind) a Spectrasoul, kteří na úspěch Commix skvěle navazují. Těšit se dále můžete na slovenského Smoteho, jenž se nedávno začlenil do rodiny labelu LTJ Bukema ? Good Looking, představí se i jeho dva kolegové Gabanna a Clive. Z českých DJs zahrají IM Cyber (doprovod MC OneTwo), Deadly Viperz, Rudeboy, Kubatko, Danoo, Terqua, Soldik a Lookshot.

V sobotu přinese program hlavní stage intelligent drum & bass v podání dua LTJ Bukem & MC Conrad, tvrdší a temnější rytmy od pardálů Ed Rush & Optical, ale také set na tři gramofony plný hitů od Cyantific z Hospital Records. České barvy reprezentují Ghonzales a DJs ze Shadowboxu: Koogi, Philip TBC (doprovod MC Vaant) a Sweg.

Druhé pódium láká na tvrdší odnože zlomenin ovlivněné technem, a to nejen díky headlinerům. Těmi budou Audio a Temper D, o pořádnou jízdu se ale rovněž postarají X.Morph, Morebeat, Rido, Bifidus Aktif & Thiew, JJ Jumbo, M4Y4, ahZ (doprovod MC Toshi), Zwooky a Ozone.

Třetí stage bude pod taktovkou Wakata baru, který patří k nejstarším pražským místům, kde si lze každý den posedět a poslechnout DJe hrající různorodé styly. Nejinak tomu bude i na Let it Rollu: celá stage pojede non-stop od pátečního večera do nedělního rána a nabídne převážně breakbeat, dubstep, reggae, hip hop, chill out a experimental beats. Kromě tří živých projektů se představí několik desítek DJs, kteří ve Wakatě pravidelně hrají a doplní je i posily ze zahraničí – Let it Roll tedy bude sešlostí celé „Wakatí“ rodinky.

Vstupenky na víkend plný drum & bassu v krásném prostředí jsou běžně v předprodeji v síti Ticketstream (do konce června za 550 Kč včetně poplatků, 600 Kč poté); lístky jsou za stejnou cenu k dispozici i v Growshopu (Bořivojova 89, Praha) a Maximum Underground (Jilská 22, Praha).

Více informací o festivalu Let it Roll naleznete na stránkách www.letitroll.cz

Line-up:
PÁTEK:
Innovation main stage:
Andy C feat. MC GQ (UK), Congo Natty aka Rebel MC feat. Daddy Freddy (UK), Chase & Status (UK), Noisia (NL), Pixie & Suki, Nitrous & 2K, Beast 67

Radio 1 Take Control stage:
Commix (UK), Spectrasoul (UK), Smote (SK), Gabanna (SK), IM Cyber feat. MC OneTwo, Deadly Viperz, Clive (SK) & Rudeboy, Danoo, Kubatko, Terqua, Soldik, Lookshot

SOBOTA:
Innovation main stage:
LTJ Bukem feat. MC Conrad (UK), Ed Rush & Optical (UK), Cyantific (UK), Koogi, Philip TBC feat. MC Vaant, Sweg, Ghonzales

Radio 1 Take Control stage:
Audio (UK), Temper D (UK), Morebeat, X.Morph, Rido, Blulajta, Bifidus Aktif & Thiew, JJ Jumbo, M4Y4, ahZ feat. MC Toshi, Ozone, Zwooky

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.