Festival Hip Hop Kemp Hradec Králové

Festival Hip Hop Kemp Hradec KrálovéOsmý ročník festivalu Hip Hop Kemp, který proběhne 20. – 22. srpna 2009 na letišti u Hradce Králové, nese podtitulek „Most legendary hip hop world meeting“ a má letos opět ambici stát se svátkem všech fanoušků hip-hopu. Toho chce dosáhnou pomocí nabité hlavní stage, kde vystoupí člen legendárních Wu-Tang Clan Method Man, La Coka Nostra, Lady Sovereign, Termanology a dvě stě dalších vystupujících z celého světa včetně špičky česko-slovenské scény (Kontrafakt, Indy & Wich, Vlašimi 518?).

Method Man je rapper/herec, kterému vyjde letos nové album ?Blackout 2? s parťákem Redmanem. La Coka Nostru můžete znát přes uskupení House of Pain a jejich píseň ?Jump Around?. House of Pain, Ill Bill, Sline a Big Left jsou členy La Coky, jejíž show je energická a zničující. Jejich koncert je v Čechách debutem a skvělou příležitostí vidět tak kvalitní rappery stát pohromadě na jednom pódiu.

Kromě hlavní stage Hip Hop Kemp menší pódium, kde vystoupí přední čeští rappeři. Návštěvníci si mohou být jisti i šesti hangáry, které budou nepřetržitě hrát všechny styly spojené s urban kulturou ? dubstep, grime, R?n?B, dirty south, reggae, dancehall.

Příznivci hip hop battlů ocení freestyle, beatbox a DJ battly, které budou během festivalu probíhat a na něž se budou moci přihlásit všichni, kteří na to mají.
Doprovodný program je rok od roku jiný a různorodý. Osmi set metrová graffiti stěna je rájem pro milovníky ?streetového umění?, na breakdance stagi budou po celou dobu festivalu probíhat souboje o nejlepšího breakera, i volné exhibice, a streetballová hřiště poslouží každému, kdo se bude chtít do streetballu zapojit. Dále se o zábavu postarají vodní fotbal, rodeo, BMX exhibice, bungee-jumping, zorbová dráha a další.

Dvě desítky barů a široký výběr jídel je každoroční samozřejmostí festivalu, stejně jako sprchy s teplou vodou a velké množství záchodů. Letošní novinkou je VIP zóna, která je limitována 1500 místy a která nese následující výhody oproti normálnímu vstupu: bazény, samostatné odbavení bez front, přístup na speciální tribunu vedle hlavní stage.

Lístky jsou v červnu a červenci k dostání za 1000,- (2000,-), srpen 1100,- (2200,-) a na místě 1200,- (2200,-).

Hip Hop Kemp se snaží rok od roku vylepšovat a má ambice se stát nejlepším zážitkem letošních prázdnin. Přijeďte poznat lidi z 27 zemí, užít si na 200 kapel a stát se součástí největšího hip hop festivalu ve střední Evropě. Festivalu s atmosférou.

Více informací o festivalu Let it Roll naleznete na stránkách www.letitroll.cz

Line-up:

Method Man /USA/
La Coka Nostra (ILL Bill, kompletni House Of Pain – Everlast aka Mr.White, Danny Boy, DJ Lethal, Big Left, Slaine) /USA/
Lady Sovereign /UK/
Termanology /USA/
Bishop Lamont + Black Milk /USA/
B.o.B. /USA/
Blu & Exile /USA/
Devin the Dude
Killa Kela + Bashy /UK/
Blak Twang /UK/
Fallacy /UK/
El Da Sensei + The Returners /USA, PL/
Torae /USA/ 
Reks & DJ DBefekt /USA/
DJ DBEFEKT & Soul Theory /USA/
Cymarshall Law /USA/
Reef The Lost Cauze /USA/
Sicknature + Snowgoons /DK, D/
John Robinson (Lil‘ Sci from Scienz Of Life) /USA/
U-N-I /USA/
Kontrafakt /SK/
Vladimir 518 + Hugo Toxxx & DJ Trafik /CZ/
Indy & Wich + LA4 /CZ/
Moja Reč /SK/
PIO Squad /CZ/
Vec /SK/
Opak + Nenapravitelné Decko & Groovin Heads band /SK/
Strapo & DJ Spinhandz /SK/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.