Pondělí, 15.7.2024
HudbaKultura

Festival Na jednom břehu má letos své nové místo

Festival Na jednom břehu

31. května 2014, Přístaviště divadla Drak, Hradec Králové

S ohledem na mnohokrát prožitou nevyzpytatelnost květnového počasí, se dvanáctý ročník hradeckého world music festivalu NA JEDNOM BŘEHU posune o několik metrů dále proti proudu Orlice. Poslední květnovou sobotu festival nově zakotví v PŘÍSTAVIŠTI DIVADLA DRAK, v areálu zahrnujícím venkovní a dvě kryté scény, poskytující větší variabilitu využití prostoru. Oživíme tak LETNÍ SCÉNU, HLAVNÍ SÁL i STUDIO DRAK.

 

Letošní dramaturgie bude šitá na míru nového prostoru, stejně jak tomu bylo v Letním kině. A tak budete mít možnost prožít letní festival s klubovou atmosférou v rytmu horkokrevného maďarského balkan-bluegrassu pětice SÖNDÖRGÖ, klezmerem i punkem říznutých JOHNNY KOWALSKI and THE SEXY WEIRDOS z Anglie, českého jazzpopu EGGNOISE, rock´n´rollem smýkajících VEES a dalších objevů i stálic české hudební scény.

V rámci festivalu proběhne exkluzivní koncert slovenské zpěvačky JANY KIRSCHNER a BAND, spolu s pánskou vokální sekcí SKETY a to v intimní atmosféře Hlavního sálu divadla Drak.

Ani letos nebude chybět pouliční stage, s rozšířením o tržiště malovýrobců a alternativních umělců, přístavní hampejz a tetovací saloon. Pro požitkáře nabídneme sklepní zásoby vinotéky In Vino, pivní degustační pub U Draka, čajovnu U Poutníka a další indické a arabské, vegetariánské i české masové speciality.

Jména všech účinkujících ZVEŘEJNÍME DO KONCE BŘEZNA, kdy spustíme i elektronický předprodej. Předprodejní cena zůstává tradičních 250 Kč, novinkou je druhá kategorie dražších vstupenek za 490 kč, zahrnujících právě vystoupení Jany Kirschner. Výjimečný koncert má omezenou kapacitu pouhých 150 návštěvníků. S koupí těchto vstupenek proto neváhejte a včas navštivte rezervační systém www.hkpoint.cz. Lístky letos půjdou na „DRAČKU” 🙂

Festival Na jednom břehu

Více na http://www.najednombrehu.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.