Úterý, 6.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival Pleasure Island představuje hvězdy jménem Pet Duo

Festival Pleasure Island představuje hvězdy jménem Pet DuoDalšími hvězdami festivalu Pleasure Island, který se odehraje v prostorách festivalparku v Hradci Králové, v sobotu 24. července budou brazilští Pet Duo. Na jejich společný set se můžete těšit na Techno Masters stagi, která bude určena pro milovníky pořádného techna. Kromě Pet Dua se na stagi vystřídají další slavní Djové a producenti jako Umek, Marko Nastić, Dave Clarke, Adam Beyer či Rush.

Brazilská DJská dvojka Pet Duo k nám zavítá až ze Sao Paula z Brazílie. Duo, které je známé především pro své odzbrojující techno sety,  našlo svou inspiraci nejen v této oblasti taneční hudby, ale také v rocku či hip-hopu. Používáním čtyř gramofonů, dvou CD přehrávačů, dvou mixérů a efektorů si vytvořili nezaměnitelný styl, který působí i na hudební styl a tvorbu druhých.  Aby jejich tvorba byla reflektována nejen vlastní produkcí, zaměřují se i na vlastní design stránek či artwork labelu.
Jejich produkce přesně ukazuje unikátní technickou zručnost jakou se Pet Duo vyznačuje. Za zmíňku stojí Palazzo Vol. 05, první techno kompilace, která kdy byla vytvořena na šest gramofonů, dále pak kompilace Hard Techno Vol. 6, toto dvou CD obsahuje i živé vystoupení z turné  “X Years After”, k příležitosti oslavy prvního desetiletí společného hraní nebo také kompilace Ekspozicija 10: Deep, Hard and Dirty, na tomto dvou CD spolupracovali s techno mágem DJ Rushem, který také vystoupí na festivalu Pleasure Island.
V současné době za sebou mají již nezpočet produkce na labelech jako Emetic, Cannibal Society, Kne´Deep, Djax. Protože později zjistili  jak je důležité vydávat na vlastním labelu, kde by mohli nejlépe vystihnout své pocity a oddanost k elektronické hudbě, vzniknul v roce 2008 label Cause Records, který mimo jiné podporuje i mladé talenty.
Ani v roce 2010 Pet Duo nazahálí. Tento rok se soustředí co nejvíce na svůj label, vydávání produkce a koncem tohoto roku spatří světlo světa také jejich první album. Kromě jiného plánují také speciální projekty jako nové live turné a exkluzivní desku nahranou živě na festivalu I Love Techno. Aby posunuli hranice techna,  založili také nový sub-label Cause´n´Effect, který bude  zaměřen na experimentální část hard techna.
Pokud již nyní víte, že si nechcete nechat ujít tyto magické producenty, neváhejte s nákupem nejlevnějších vstupenek. Ty jsou v prodeji za 1190Kč do konce června v síti Ticketpro, a jejich cena se každý měsíc zvyšuje. Pro ty nejnáročnější je spuštěn také předprodej omezeného počtu VIP vstupenek za 2500 Kč s přístupem na luxusní VIP terasu s výhledem na hlavní stage.
Více informací se můžete dočíst na www.pleasureisland.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.