Čtvrtek, 2.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Festival YANDEROV je zpět

Hudební festival Yanderov se po dvouleté přestávce vrací. Open air Yanderov od pátku 1. do pondělí 4. července. Svým formátem i zaměřením ojedinělý festival podporující začínající kapely, mladé hudebníky a další amatérské umělce z celého Česka.

25. ročník festivalu Yanderov byl dvakrát zrušen z důvodu nejasných podmínek covidových opatření pro veřejné akce. „Yanderov nás baví právě proto, že na něho má přístup kdykoliv kdokoliv kdo má chuť se stavit a pobavit se. Nechtěli jsme návštěvníky lustrovat, zda mají testy, očkování, roušky a jiné povinnosti, které v čase příprav festivalu byly nutností,“ popisuje důvody dramaturg Jan Axmann.

Pořadatelé akce chtějí nadále zachovat tradice festivalu, k nimž patří vstup zdarma po celou dobu konání a především to, že celá akce je založena na dobrovolnictví. „Všichni, kteří se podílejí na realizaci od postavení festivalového městečka, obsluhy občerstvení po úklid jsou lidé, kteří bez nároku na honorář věnují svůj čas a energii, aby se vše podařilo a proběhlo v pohodě,“ říká Leona Hovorková, tisková mluvčí. Novou tradicí jsou vratné kelímky, které se osvědčily při posledním ročníku. Pro návštěvníky bude připraveno občerstvení. K mání budou oblíbené moravské langoše a na čepu hlinecké pivo Rychtář. V areálu je možné zdarma stanovat a osvěžit se je možné v nedaleké řece Chrudimce. 

Festival Yanderov podpořili: Město Chrudim, Pivovar Rychtář, R-klub Chrudim

 

Kdy 1. – 4. července 2022
Kde Yanderov

 

Jak se na festival dostat?

Ideálně pěšky po turistické stezce proti proudu řeky Chrudimky směrem na Slatiňany (GPS: 49°55’57.382″N, 15°48’47.306″E). Nebo autem z Chrudimi po hlavní silnici směr Slatiňany, cca 500 metrů za koncem města odbočkou vlevo.

Na jaký program se těšit?

Pátek 1. července od 18 hodin M.H.A., OLIVEROVA DÁLKA, CIRKUS BLUES, WWW NEUROBEAT, THE COMPLICATION

Sobota 2. července od 18 hodin PERUN, B1NARY, KAŠPAROVA KRÁVA, THE BACKWAY, 1FLFSOAP

Neděle 3. července od 18 hodin TARANISOVY KOLEČKA, THE EXCITED, CORPULENT PROVOCATEUR, KAPLAN BROS., PAVILON9

Pondělí 4. července od 18 hodin GUAPA FEA, VYPUŠTĚNÉ KOUPALIŠTĚ, PLÁN TO KILL, VISION DAYS, JTNB

 

Yanderov 2022 - plakát

 

Více informací  facebook.com/YANDEROV

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jaromír Zajíček

Tak trošku fotograf, tak trošku cestovatel a tak trošku ten, který si hraje a nezlobí! www.FotoZajda.cz