Pátek, 22.9.2023
FilmKultura

Filmový klub – 3

Filmový klub - 3Filmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 12. ledna 2012 od 20 hodin.

Novinářka Hanna a architekt Simon jsou úspěšný pár žijící v Berlíně v harmonickém svazku, který trvá již dvacet let. Různé aférky, plánování dítěte a svatby, každodenní starosti i radosti mileneckého páru, to vše mají za sebou. Když do jejich života vstoupí atraktivní Adam, stabilita vztahu je narušena… Milostný trojúhelník, v němž nechybí nečekané zvraty a překvapení, je natočen s dynamikou a citem pro výtvarnou stránku. Každá část příběhu zapadá do dokonalé mozaiky, ve které se osudy tří hlavních hrdinů propojí.

Snímek poukazuje k tanci, divadlu, sochařství a pohrává si i s citacemi, například ze slavného filmu Zázrak v Miláně. Tykwer opět řeší své oblíbené téma lásky, mezilidských vztahů, života a smrti. Zabývá se problémem krize středního věku, svobody jedince, jeho sexuální orientace a záměrně se vymezuje vůči tradičnímu pojetí partnerského svazku.

Český název: 3
Originální název: 3

Natočeno: Německo, 2010
Režie: Tom Tykwer

Hrají: Sophie RoisSebastian SchipperDevid StriesowAngela Winkler

Délka: 119 minut
Žánr: Komedie / Drama / Romantický

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/281018-3/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz

       

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.