Filmový klub Chrudim – Je muž, který je vysoký, šťastný?

Filmový klub Chrudim - Je muž, který je vysoký, šťastný?Filmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 23. října 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Animovaný dokument, v němž Gondry zpovídá Noama Chomského, významného amerického filosofa a lingvistu. Během série rozprav filmař ilustruje jeho argumenty a názory a na jeho intelektuální nesmlouvavost reaguje svou imaginací. Vzpomínky, vědecké i dějinné poznatky a obdivuhodná dedukce velkého myslitele tak nabývají podoby naivních, ale komplexních kreslených výjevů.

Přestože Chomsky patří k nejhlasitějším kritikům americké zahraniční politiky i současného uspořádání světa, režisér se nezajímá o jeho aktivismus a politické postoje, ale převážně o obecné filosofické otázky. Kde se bere inspirace? Jak rozumíme významům slov? Co je to identita či kontinuita a jak obojí souvisí s naším chápáním okolního světa? Občas až naivní tázání vyvěrá z tápání laika, což spolu s fixou kreslenými animacemi dodává snímku velmi osobní ráz. 

 

Český název filmu:  Je muž, který je vysoký, šťastný?
Originální název: Conversation animée avec Noam Chomsky 
Natočeno: Francie, 2013, 88 minut

Žánr:
Dokumentární / Animovaný

Režie: Michel Gondry

Scénář: Michel Gondry
Kamera: Michel Gondry
Hudba: Michel Gondry
Hrají: Noam Chomsky, Michel Gondry

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/308670-je-muz-ktery-je-vysoky-stastny/ – 78 %

Vstupné: 60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky. 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.