Pátek, 3.2.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Filmový klub Chrudim – KLUB RVÁČŮ

KLUB RVÁČŮFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své poslední jarní promítání, které se bude konat tento čtvrtek 28. května 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Když nemůžete půl roku usnout, začne vám okolní svět připadat jako nekonečný sen. Chodíte monotónně do práce, díváte se znuděně na televizi a jste vděčni za to, když občas ztratíte vědomí. Právě tyhle problémy dobře zná úspěšný úředník, který si říká Jack. Má solidní práci, vydělává slušné peníze, ale trpí nespavostí. Na služební cestě se Jack seznámí s charismatickým Tylerem Durdenem, který ho vyzve na pěstní souboj. Tato „výměna názorů“ se jim zalíbí a brzy vznikne první Klub rváčů. Místo, kde můžou mladí muži znechucení světem projevit svou naštvanost a stát se na pár minut zvířaty.

Velmi cynická satira na konzumní západní společnost a její vliv na člověka. Okatě předváděná (a jen částečná) kontrola vypravěče nad příběhem ztěžuje divákovi orientaci: od hlavní linie vedou četné odbočky, přeskakují se velké časové úseky. Forma filmu je tak podobně destruktivní jako životní postoj hlavních postav, které skvěle ztvárnili Edward Norton a Brad Pitt.

A douška nakonec: snímek nezestárnul a stále je fanoušky řazen mezi nejpovedenější díla světové kinematografie. Dokazuje to i jeho umístění na uznávaném portálu www.csfdf.cz, kde figuruje jako 60. nejlepší a 12. nejoblíbenější film všech dob!

 


Český název filmu: 
              KLUB RVÁČŮ

Drama / Thriller
USA / Německo, 1999, 139 min

Režie: David Fincher
Předloha: Chuck Palahniuk (kniha)
Scénář: Jim Uhls
Kamera: Jeff Cronenweth
Hudba: The Dust Brothers

Hrají: Edward Norton, Brad Pitt, Helena Bonham Carter, Meat Loaf, Zach Grenier, Richmond Arquette, David Andrews, Christina Cabot, Tim De Zarn, Ezra Buzzington, David Lee Smith, Holt McCallany, Eion Bailey, Evan Mirand, Thom Gossom Jr., Valerie Bickford, Jared Leto, Carl Ciarfalio, Stuart Blumberg, Matt Winston, Paul Carafotes, Michael Shamus Wiles, Leonard Termo, Van Quattro, Markus Redmond, Michael Arturo, Brian Tochi

Odkaz na ČSFD:            http://www.csfd.cz/film/2667-klub-rvacu/     88%

Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.