Neděle, 14.4.2024
FilmKultura

Filmový klub Chrudim – Mládí

Filmový klub Chrudim - Mládí

Filmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další podzimní promítání, které se bude konat tento čtvrtek 8. října 2015 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Pozor, chrudimský filmový klub právě slaví 10 let existence pod občanským sdružením Nevídáno! KAŽDÝ 10. NÁVŠTĚVNÍK, KTERÝ PŘIJDE VE ČTVRTEK DO KINA, UVIDÍ FILM MLÁDÍ ZDARMA. A přichystán bude ještě jeden dárek úplně pro všechny…

Největší atrakce letošního klubového podzimu! Špičkový film, který na festivalu v Karlových Varech získal cenu diváků, můžete v Chrudimi zhlédnout v den jeho celostátní premiéry.

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se pravidelně setkávají staří přátelé Fred Ballinger a Mick Boyle. Fred zde letos pobývá pod dozorem své dcery. Mezi léčebnými kúrami oba vzpomínají na své pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Kypící život kolem nich a ostatní excentričtí hosté, třeba jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie nebo současná Miss Universe, jim poskytují hojné podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě… Prostě o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.

Sorrentino tematicky i stylem volně navazuje na Velkou nádheru, ale přidává víc nadhledu a filosofických postřehů, zejména o kontrastu stáří a mládí. Výsledkem je úchvatné komorní drama sycené nostalgií. Jak hudba, tak scény a dialogy se vrývají do duše a celkový silný zážitek podtrhují skvělí Michael Caine a Harvey Keitel v hlavních rolích.

 


Český název filmu: 
   Mládí

Drama
Itálie / Francie / Švýcarsko / Velká Británie, 2015, 118 min

Režie: Paolo Sorrentino
Scénář: Paolo Sorrentino
Kamera: Luca Bigazzi
Hudba: David Lang

Hrají: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda, Tom Lipinski, Ed Stoppard, Madalina Diana Ghenea, Emilia Jones, Mark Kozelek, Tatiana Luter, Eugenia Caruso, Jasmin Barbara Mairhofer, Chloe Pirrie, Poppy Corby-Tuech

Odkaz na ČSFD:            www.csfd.cz/film
Vstupné:                          60 Kč s průkazkou FK, 90 Kč bez průkazky FK

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.