Filmový klub – Život Adéle

Filmový klub - Život AdéleFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 6. března 2014 od 20 hodin v Městském kině Chrudim.

Stopáž filmu, který loni získal hlavní cenu na prestižním festivalu v Cannes, je až děsivá. Ale jde o tak podmanivou podívanou, že na hodinky na ruce nejspíš nepomyslíte… Mladičká Adele žije se svou rodinou běžným životem. Chození do školy, pokec s kamarádkami, chvilková známost se spolužákem, vyhlídka na maturitu. Stačí však jedno letmé ohlédnutí za tajemnou dívkou s modrými vlasy, a všechno je jinak.

 

Nepřikrášlenost. Civilní, místy až dokumentaristické pojetí. Dialogy nasnímané s důrazem na detaily tváří. A naprostá věrohodnost nejen hlavních postav. Právě tyhle vlastnosti pozdvihují drama o milostném vztahu mezi dvěma ženami, v němž nechybějí explicitní erotické scény, na svrchované umělecké dílo. Opravdu vzniklo podle komiksu???

 

 

 

 

Český název: život Adéle

Natočeno: Španělsko, 2013
 
Režie: Abdellatif Kechiche
Scénář: Abdellatif Kechiche, Ghalia Lacroix

Hrají: Adèle Exarchopoulos, Léa Seydoux, Salim Kechiouche, Jeremie Laheurte, Catherine Salée, Aurélien Recoing, Alma Jodorowsky, Sandor Funtek

Délka: 180 minut
Žánr: Drama / Romantický / Erotický

Filmový klub - Život Adéle

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/315535-zivot-adele/ – 84 %

 

Vstupné: 60 Kč s průkazkou filmového klubu, 90 Kč bez průkazky.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.