Filmový klub- Medvědí ostrovy

Filmový klub- Medvědí ostrovyFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat ve čtvrtek 24. listopadu 2011 od 20 hodin.

Skupina mužů vyráží na cestu po zamrzlé hladině moře. Po krátkém putování přijíždějí na opuštěnou meteorologickou stanici Čtyřsloupový ostrov. Zůstávají několik dní, loví a mluví spolu. Vzpomínky lidí se v zasněžené krajině prolínají s pamětí starých budov. Místo, ve kterém se dávno zastavil čas, se osadníky a také filmařskou invencí probouzí k životu. Když muži stanici opouštějí, zůstává stejná ve své sněhové nehybnosti, divák si ale prožil její přítomnost i minulost.

Autor navazuje na své předchozí projekty zaměřené na oblast ruského Dálného východu. 

Filmový klub- Medvědí ostrovy

Až zenově působící dokument překypuje úžasnými obrazy záhadné krajiny a zároveň je svědectvím o lidech z nejodlehlejší části tohoto území: zejména z rezervace ledních medvědů na ostrovech ve Východosibiřském moři při ústí řeky Kolymy.

Dobrá zpráva! Klubový večer se uskuteční za přítomnosti Martina Ryšavého. Ten je nejen filmařem a pedagogem, ale také uznávaným spisovatelem: za romány Cesty na Sibiř a Vrač získal dvakrát ocenění Magnesia Litera. Režisér v kině poodhalí okolnosti, za nichž snímek natáčel, a rád odpoví na vaše otázky.

 

Český název: Medvědí ostrovy
 
Natočeno: Česko, 2010
Režie: Martin Ryšavý

 Délka: 62 minut

Žánr: Dokumentární

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/285984-medvedi-ostrovy/.

 

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

 

Více na http://fkchrudim.unas.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.