Ležácký podvečer s Bárou Hrzánovou

Bára HrzánováHerečka Bára Hrzánová byla hostem Ležáckého podvečeru, který se konal 14. října 2011 v NKP Ležáky. Ještě před vystoupením jsme paní Báru Hrzánovou laskavě poprosili o kratičký rozhovor, který nám mileráda poskytla. Co jí rozesměje, nebo komu by dala Oscara, se dozvíte z přepisu, který vám nyní přinášíme.

Nejen Vy, ale i Váš syn má herectví v krvi. Myslíte si, že se bude i on ubírat uměleckým směrem?
Zatím jsem ráda, že Toník studuje na francouzském lyceu a k tomu hraje na housle a basovou kytaru. Zatím vítězí ta hudba než herectví.

Doma máte mj.: Cenu Thálie, Cenu Alfréda Radoka. Jste se sebou jako herečka spokojená?
Kdybych to měla brát podle těch cen, tak ano. Jsem ráda, že dělám práci, která mě baví a odměnou pro mě je to, že lidé chodí na představení, ve kterých hraju. A to si myslím, že je dostatečná odměna pro moje pracovní snažení.

Díváte se na svoje filmy?
Ne! (smích)

Kdyby existoval stroj na přesun času, kam byste se vypravila?
Nikam. Já jsem ráda teď a tady v tomto okamžiku.

herečka Bára Hrzánová a naše redaktorka Dominika PodvoleckáKdyby bylo ve Vaší moci udělit některému českému herci filmové ocenění OSCAR, komu a za co by to bylo?
(chvíli přemýšlí) Já jsem vždycky měla ráda pana Vladimíra Menšíka.  Ať to byly televizní role, nebo filmové… Takže Vladimíra Menšíka můžu vidět kdykoliv a v jakékoliv roli znova.

Co Vás zaručeně rozesměje?
Já jsem velice jednoduchý objekt pro rozesmátí. Směji se, i pláču večerníčků a pohádek.  Se smíchem nemám problém. Takže mě zaručeně rozesměje téměř všechno. (smích)

Je pro Vás těžší hrát komediální, nebo tragické role? Jak to berete?
Záleží na tom, jak kvalitní je předloha. Jestli je to tragická, nebo komediální. Ale v žádné dobře napsané tragické roli nesmí chybět humor, jinak je to k nepřečkání.

Jakou radu, nebo dar jste si odnesla z dětství do života?
Z dětství? Já měla krásné dětství, ale myslím si, že jsem dostala z nebe šťastnou povahu a to si myslím, že je ten největší dárek, který jsem mohla dostat.

Děkujeme vám za rozhovor a za vzkaz pro čtenáře našeho portálu Chrudimka.cz.

Vzkaz Báry Hrzánové čtenářům portálu Chrudimka.cz


Ukázka z divadelní hry Hrdý Budžes


Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.