Úterý, 28.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Filmový klub – Rozkaz

Filmový klub - RozkazFilmový klub Chrudim zve milovníky filmu na své další promítání, které se bude konat tento čtvrtek 5. dubna 2012 od 20 hodin.

Evropa je v roce 1918 zničená první světovou válkou. Ve Finsku zuří občanská válka: povstalci Rudé gardy bojují proti silám konzervativního Senátu. Mladý desátník Aaro Harjula se po návratu z Německa připojí k vládnímu vojsku. Záhy je však svědkem surových znásilnění a hromadných poprav. Jeho víra je otřesena. Sám se zvěrstev nechce účastnit: když potká jednu revolucionářku, nezabije ji, ale rozhodne se ji dovézt k řádnému soudu. Voják a plavovlasá zajatkyně si k sobě začnou spontánně hledat cestu…

 

Filmový klub - Rozkaz

 

 

Historické drama uchvátí psychologicky a eticky vyhroceným příběhem, který nastoluje úvahu o humanismu vystavenému absolutnímu bezpráví a beztrestnosti. Nádherně nasnímáno, hudebně výtečně podkresleno. Film protkaný erotikou, drsností a osudovostí, který nenechá diváka lhostejným.

 

 

 

 


Filmový klub - RozkazČeský název:
 Rozkaz

Originální název:
 Käsky

Natočeno:
 Finsko / Německo / Řecko, 2008
 
Režie: Aku Louhimies

Hrají: Samuli Vauramo, Pihla Viitala, Eero Aho

Délka:
 115 minut
Žánr: Drama / Historický

V kinech ČR od: 28. července 2011

 

Odkaz na ČSFD – http://www.csfd.cz/film/247569-rozkaz/.

Vstupné: 40 Kč s průkazkou Filmového klubu, 70 Kč bez průkazky

Více na fkchrudim.unas.cz          

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.