Filmový tip – Super 8

Filmový tip - Super 8Svou světovou premiéru má tento nový film J. J. Abramse za sebou již celkem dlouho. Do kin byl vpuštěn 10. června, k nám ale bohužel dojede až v září. Název filmu Super 8 je odvozen od formátu, na který skupina šesti dětí natáčí svůj zombie-horor. Jejich natáčení ale přerušeno mnohem zajímavější událostí. Děj je zasazen do průmyslové oblasti amerického středozápadu v 70. letech minulého století.

 

 

 

Parta dětí je ve svém procesu, kdy mohou natočit své první mistrovské dílko na kameru Super 8 (“super osmičku”) vyrušeno havárií vlaku, který se vrací z Oblasti 51.  Na místo nehody se sjíždí armáda a dětem je jasné, že nešlo o obyčejné vykolejení vlaku.Jako producent se na tomhle filmu podílel Steven Spielberg. Jeho nadšení pro mimozemské živly je tak velké, že neodolal. Super 8 tedy možná trochu připomene E. T. Mimozemšťana nebo Blízká setkání třetího druhu.  
Chvíli se zdálo, že kvůli z větší části dětskému obsazení půjde o film primárně určený dětem, naštěstí tomu tak není, to by totiž pro českého diváka znamenalo, že film poběží pouze s dabingem. Nakonec se film přeci jen nadaboval, do kin ale míří i kopie s originálním zvukem.

 

Super 8
Česká premiéra: 8. září 2011
Režie: J. J. Abrams
Hrají: Joel Courtney, Kyle Chandler, Elle Faning, Noach Emmerich

 

    

Více na http://www.csfd.cz/film/278163-super-8/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.