Finále CORNY SŠAP 2009 se blíží

Finále CORNY SŠAP 2009 se blížíPo úspěšném zdolání okresních a krajských kol změří své síly nejlepší týmy v celorepublikovém finále 28. ročníku CORNY SŠAP 2009 ve dnech 12. – 13. října 2009 v Břeclavi.
Pardubický kraj budou ve finále reprezentovat:
– za dívky tým Gymnazia Pardubice, Dasickeho (v krajskem kole ziskaly celkem 7 646 bodu)
– za chlapce tým PSS Letohrad (v krajskem kole ziskali celkem 8 373 bodu)

Letos je již počtvrté patronkou CORNY Středoškolského atletického poháru (SŠAP) Bára Špotáková, na kterém před lety sama začínala!

Když Bára patronství přebírala po Tomáši Dvořákovi, bylo to v době, kdy, jak sama říká, ještě nic nedokázala. Hned poprvé se však postarala o to, aby byla patronkou, jak se patří, ověnčenou medailemi. Ve své sbírce má medaili z ME, z MS, je držitelkou světového rekordu a především olympijského zlata. Těžko si lze představit větší motivaci pro mladé atlety, než je patronka, která krátce po zisku medaile na vrcholné soutěži zavítá na závody mezi své chráněnce. O poháru Bára říká: “Je to pro děti skvělá příležitost prožít opravdovou závodní atmosféru a projevit týmového ducha. Atletika je individuální sport, ale v závodu družstev je to jiné. A také bojují za svou školu.”

Tato tradiční atletická událost přivede k aktivnímu sportování a soutěžení na patnáct tisíc středoškoláků ve věku od 15 do 19 let. Stejně jako v předchozích letech bude i letošní ročník pamatovat na charitu. Bářin charitativní hod bude proměněn ve finanční částku, kterou společnost Hero, zástupce značky cereálních tyčinek CORNY, věnuje dennímu centru Utilis. Společný hod Báry a dětí z centra Utilis loni uletěl 78 metrů = 78.000 Kč pro Utilis

Více na www.corny.cz a www.ssap.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.