Finská královna TARJA míří do Čech

Tarja Turenen, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.cz7.10. OSTRAVA – Poruba, Zimní Stadion Sareza
8.10. PRAHA, KC Vltavská

Ženy v metalu jsou pro některé fanoušky tabu. Pro ty ostatní je však přítomnost éterické bytosti v tvrdé hudbě zpestřením a vítaným kontrastem, díky kterému metalová údernost ještě více vynikne. Pokud někdo ztělesňuje ženu v metalu jako klenot, je to finská zpěvačka a skladatelka TARJA TURUNEN.

Známá diva po odchodu od NIGHTWISH nahrála dvě sólová alba „Henkays Ikuisuudesta“ (2006), za nímž následovalo „My Winter Storm“ (2007). Obě tyto desky posluchače přesvědčily nejen o tom, že TARJA je stále zde a ve skvělé formě, ale také o mnohobarevnosti hlasu této osobnosti. Je úžasné, s jakou lehkostí přenesla charisma známé z desek NIGHTWISH do své sólové tvorby.
V pořadí třetí album „What Lies Beneath“ se blíží vydání každým okamžikem. V rámci světového tour k této nové desce odhalí TARJA svá tajemství hned 2x také v České Republice. 7. 10. v Ostravě – Porubě, Zimní Stadion Sareza a 8.10. v PRAZE, KC Vltavská.

První ochutnávku z této nové, očekávané nahrávky jsme měli možnost vychutnat si již na festivalu Masters Of Rock! Singl z nové desky „Falling Awake“ byl také součástí festivalové kompilace.

fanoušci Tarji Turenen, foto: (c) 2009 Jaromír Zajíček www.FotoZajda.cz

Podmanivá tvorba metalové dámy TARJI vás jistě opět okouzlí. Nahlédnete pod závoj jejích tajemství a prožijete opět neopakovatelný, královský večer.

 

 

Foto: © 2009 Jaromír Zajíček – www.FotoZajda.cz

Fotogalerie z koncertu Tarji 16. října 2009 v Pardubicích lze vidět na adrese http://www.fotozajda.cz/koncerty/tarja/galerie.html.

 

Více na www.pragokoncert.com a www.tarjaturunen.com.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.