Foo Fighters rozduní O2 Arenu

Foo Fighters rozduní O2 ArenuKoncert americké kapely Foo Fighters byl v posledních letech velmi často hodně velkým přáním českých rockových fanoušků. Dočkají se 15. srpna 2012, kdy jedna z nejpopulárnějších skupin současné scény vystoupí v pražské O2 areně.

Frontman David Grohl přiveze svou kapelu do Česka v rámci celosvětového turné k nové desce Wasting Light.

Tři z jejich sedmi studiových alb byly oceněny cenou Grammy v kategorii Best Rock Album. Jejich písně se staly součástí mnoha soundtracků (např. Godzilla, Mission: Imposible 2, Vřískot 2). Aktuální nahrávku Wasting Light mnozí kritici označili za nejsilnější a nejucelenější desku za víc než patnáctiletou kariéru skupiny.

Foo Fighters rozduní O2 Arenu

 

Poslední sedmou desku Foo Fighters produkoval Butch Vig a mixoval Alan Moulder. Celá byla nahrána na analogovou magnetofonovou pásku u Davea Grohla v garáži jeho domu v San Fernando Valley v Kalifornii. Foo Fighters díky ní poprvé spolupracovali na nahrávání celé desky s legendárním producentem Butchem Vigem, který kapele dosud produkoval pouze dvě nové skladby “Wheels” a “Word Forward” na albu jejich největších hitů, které vyšlo v roce 2009, a David Grohl se s ním samozřejmě setkal ještě jako člen Nirvany při práci na klasice Nevermind. Na nové desce hostuje i spoluzakladatel Nirvany Krist Novoselic, který nahrál basu a akordeon ve skladbě “I Should Have Known.” Prvním singlem z alba byla skladba “Rope.”

 

 

 

Foo Fighters rozduní O2 Arenu

“Vstupenky v cenách od 1.190 do 1.790 korun jsou v předprodeji na terminálech Sazky od 2. května. 

Členové Foo Fighters:

Dave Grohl – kytara, zpěv
Taylor Hawkins – bicí, vokály (od 1997)
Chris Shiflett – kytara, vokály (od 1999)
Nate Mendel – basová kytara
Pat Smear – kytara (1995-1997, od 2011)

Více na www.livenation.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.