Fotbalovou reprezentaci čeká dvojzápas desetiletí!

Česká fotbalová reprezentace vstoupí dnes 22. března do kvalifikačních bojů o fotbalové Mistrovství Evropy. Hned první utkání odehrají Češi na půdě nejzvučnějšího týmu skupiny – Anglie.

Kvalifikace o účast na Euru je rozdělena do deseti skupin, v pěti z nich bude bojovat pět týmů a ve zbývající polovině šest. Celkem tedy usiluje o účast na evropském šampionátu 55 týmů. Zajímavostí je, že poprvé nemá žádný z týmů jistotu účasti, jelikož nadcházející Euro se nebude hrát pouze v jednom či dvou státech, ale po celé Evropě.

Český tým bude bojovat ve skupině A, kde se kromě Anglie utká ještě s Bulharskem, Černou Horou a Kosovem. Jistotu postupu budou mít první dva týmy tabulky. Na úvod kvalifikace čeká svěřence Jaroslava Šilhavého velmi složitá zkouška. Zápas ve Wembley s Anglií. Fotbalový svátek, na který se těší nejspíše každý český fotbalový fanoušek, hodně prověří připravenost národního týmu.

To ale není všechno. Již v úterý 26. března čeká českou reprezentaci na přípravném zápase v Edenu další gigant. Po dvaadvaceti letech se Češi střetnou s Brazílií. Fotbalová asociace chtěla pro přípravný zápas zvučného soupeře a hodně se mluvilo o Argentině. Nakonec se naskytla možnost zápasu proti Brazílii a bylo jasno.

Fotbaloví fanoušci se tak mohou těšit na velmi zajímavý dvojzápas, možná nejatraktivnější za posledních deset let. Zápas ve Wembley začne v pátek ve 20:45 a ve stejný čas odstartuje také domácí přípravný zápas v úterý s Brazílií.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.