Neděle, 1.10.2023
FotbalSport

Fotbalovou reprezentaci čekají dva důležité zápasy

Českou fotbalovou reprezentaci čekají po delší pauze duely o účast na mistrovství Evropy 2020. V pátek 7. června 2019 a v pondělí 10. června 2019 se Češi představí na domácí půdě.

Poprvé od března sehrají čeští fotbalisté zápasy v kvalifikační skupině o Euro 2020. V prvním zápase skupiny svěřenci Jaroslava Šilhavého prohráli ve Wembley s domácí Anglií vysoko 5:0. Krátce poté Češi změřili síly v domácím přípravném utkání s Brazílií. V něm podali lepší výkon než v Anglii, i tak ale Kanárkům podlehli 1:3. Nyní ale půjde o hodně. Český tým se střetne s Bulharskem a Černou Horou, tedy s největšími soupeři o účast na ME.

Zápasy jsou o to důležitější, že se oba hrají na domácí půdě. Pro výhodnou pozici pro další průběh kvalifikační skupiny by čeští fotbalisté potřebovali zvítězit v obou duelech. Na domácí půdě se totiž reprezentace později utká už pouze s Kosovem, které je považováno za outsidera skupiny, a s Anglií, která je naopak jednoznačným favoritem.

Páteční duel s Bulharskem bude hostit pražská Letná. V pondělí reprezentace odehraje zápas s Černou Horou v Olomouci. Oba důležité zápasy začínají ve 20:45 a vysílat je bude ČT Sport.

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Cimburek

Sportovně založený kluk, který rád řeší naši sportovní scénu.