Čtvrtek, 22.2.2024
HudbaKultura

Gabriela Beňačková do Skutče nepřijede

Gabriela Beňačková do Skutče nepřijedeFestival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč hlásí změnu programu. S Filharmonií Hradec Králové v neděli 29. března 2015 nevystoupí Gabriela Beňačková.

„Její účast sice byla dlouhodobě přislíbena, ne však písemně potvrzena a tato slavná pěvkyně nakonec dala přednost angažmá v zahraničí. Vedení Filharmonie Hradec Králové ale urychleně zajistilo jinou vynikající sopranistku, která své kvality představí v recitálu nejslavnějších světových i českých operních árií. Je jí Anda-Louise Bogza,“ říká Lenka Frídlová z pořadatelského týmu.

Návštěvníkům, kteří si již zakoupili vstupenky na koncert 29. března a změnu programu nebudou chtít akceptovat, bude vraceno vstupné. Těm, kteří se rozhodnout rozšířit si své hudební obzory, organizátoři slibují, že rozhodně nebudou litovat.

Anda-Louise Bogza je česká operní pěvkyně rumunského původu, která trvale žije v Praze, kde působí jako sólistka Státní opery. Je držitelkou Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2007. Dle slov odborné kritiky je se svým dramatickým, temně zbarveným sopránem přímo předurčena pro velké postavy světové opery.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.