Středa, 29.3.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Gocoo – bubenická show z Tokia

Gocoo – bubenická show z TokiaZRUŠENO! GOCOO je jedenáctičlenné hudební těleso, které uchvacuje své publikum originálními rytmy japonských bubnů taiko. Soubor tvoří 7 žen a 4 muži, kteří s pomocí téměř čtyřiceti bubnů na jevišti rozehrávají orchestrální koncert. Výsledkem je hudební zážitek, přesahující hranice fantazie.

Hudební umění GOCOO představuje jednu z nejvíce sofistikovaných bubenických skupin současnosti. Vesmírný tep a unikátní komplexní rytmické struktury vycházejí z hloubi přírody a odráží všechny známé hudební styly. Zároveň sjednocují lidi všech generací, národností a sociálních skupin s jakýmkoliv hudebním vkusem. Nezáleží na tom, kde GOCOO vystupují, ať už se jedná o hlavní hudební události ve světě world music, rocku, popu nebo alternativní hudební a kulturní festivaly, GOCOO vždy bere všechny své posluchače na fascinující výlet mezi trans a extázi, při kterém přetrvává husí kůže. Soubor má za sebou mnoho úspěšných vystoupení v klubech, klasických divadlech, koncertních halách, ale i na techno parties.

Gocoo - bubenická show z TokiaGOCOO definuje sebe sama jako živou skupinu a zatímco obvyklé soubory taiko úzkostlivě dodržují klasický styl nebo hledají nové interpretace tradiční japonské hudby, GOCOO band předvádí taiko hudbu v uvolněném duchu, svobodně se rozpínající mezi Východ a Západ, tradici a pop, obřad a párty a dotýkající se přímo srdcí široké škály posluchačů. Ačkoli je hudba GOCOO často označována jako crossover, “roots music” nebo dokonce techno či trance, formace úspěšně překonává jakékoli stereotypní koncepty japonské perkusní hudby a vytváří vlastní nezávislý kult. Už jen skutečnost, že v souboru mají hlavní slovo ženy, poráží zavedené zvyklosti. Vůdčí postavou uskupení je charismatická bubenice Kaoly Asano.

Bubeníci ukazují sílu mladých japonských muzikantů, ze kterých se obvykle rodí průkopníci techna jako například Ken Ishi: je to mix západní kultury a vlastních kulturních zvyků vytvarovaný do nových akustických forem” říká Michael Wenzel z Triggerfish. Zvuk GOCOO je tak unikátní, že pro své soundtracky ho objevili nejen tvůrci filmů Matrix. GOCOO je slyšet v mnoha počítačových hrách a velké japonské společnosti jako Hitachi nebo Nissan také používají rytmy GOCOO ve svých televizních spotech.

GOCOO vznikli v roce 1997 v Tokiu a již ve stejném roce debutovali na techno festivalu Rainbow 2000. Spojení tanečního zvuku a rockové či popové hudby v excelentním provedení zajišťují formaci možnost vystupovat vedle nejslavnějších DJs či kapel na festivalech jako je Fuji Rock Festival, Asagiri Jam nebo Hotaka Mountain Festival. V roce 2000 vychází první sólové album Healing Asia Vol.2 natočené na jeden zátah bez úprav, které svou energií konkuruje živým vystoupením kapely. Ve stejném roce GOCOO zahajuje první turné po USA. O 2 léta později je ke spolupráci přizve legendární britská formace Juno Reactor a vzniká maxi singl Hotaka, následované prvním živým albem Live’01 u Universal Music.

V lednu 2003 přijíždí GOCOO poprvé do Evropy. Rytmy GOCOO zaznějí na soundtracku k trhákům Matrix Reloaded a Matrix Revolutions. Skupina vystupuje v Německu, Rakousku, Švýcarsku a také v nizozemské, německé či švýcarské televizi. Vychází druhé živé album Lovebeat a obří turné GOCOO pokračuje v Mexiku. Následuje legendární šňůra po Austrálii, aby se těleso později opět přesunulo do Evropy. Na jaře 2007 vychází dosud poslední živé album Earthbeat, opět provázené rozsáhlým úspěšným turné po Evropě. GOCOO baví účastníky hudebních festivalů Sziget nebo Italia Wave, kde vystupují před 25 000 diváky. Rok 2008 se dá označit za další hlavní vrchol kariéry skupiny a seznam koncertů zahrnuje země všech pěti kontinentů.

Hudbu GOCOO si nemůžete vychutnat pouze svýma ušima, potřebujete celé své tělo a možná dokonce i svou duši. Intenzivní energií překonávají GOCOO jakýkoliv hudební koncert. Na počátku byl oheň – na konci je GOCOO s fantastickými rytmickými orgiemi, tryskajícími z divoké části srdcí japonské hudební generace. Fascinující? Vzrušující? Extatické? Ano, to vše ale ještě více.

V roce 2011 přijedou GOCOO do České republiky. Jedinečný zážitek z jejich koncertu si můžete vychutnat 14. června 2011 v brněnském Janáčkově divadle či 15. června v pražském Kongresovém centru.

 

Místo: Janáčkovo divadlo Brno
Účinkující: Jedenáctičlenný soubor Gocoo (7 žen, 4 muži) rozehrává s pomocí téměř 40 bubnů strhující show
Konání: 14. června 2011
Čas konání: 20:00

Místo: Kongresové centrum Praha
Účinkující: Jedenáctičlenný soubor Gocoo (7 žen, 4 muži) rozehrává s pomocí téměř 40 bubnů strhující show
Konání: 15. června 2011
Čas konání: 20:00

 

Více informací na www.brnokoncert.cz

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.