Pátek, 24.5.2024
KnihyKultura

Když chcete zabít hada, musíte mu setnout hlavu

recenze audioknihy Hadohlavec

Hadohlavec Peter MayHadohlavec je čtvrtá kniha z šestidílné série čínských thrillerů skotského autora žijícího ve Francii, Petra Maye, který je nejen zkušený a oceňovaný spisovatel, ale také výborný scénárista a novinář. Jeho knihy mají nápad, napínavou zápletku, děj má spád. Dokáže věrně popsat prostředí, kde se příběh odehrává.

Zařazením knih Petera Maye do svého repertoáru udělalo vydavatelství Onehotbook skvělé rozhodnutí. Oceňuji i nápad obalu audioknihy, kde pro celou „čínskou sérii“  je  hlavním motivem čínský drak na jednobarevném podkladu, kde každý díl má svou barvu podkladu. Hadohlavec je zelený.

Hadohlavec vypráví další z detektivních příběhů, kde se potkávají elitní čínský detektiv Li Jen s americkou patoložkou Margareth Cambellovou. Pro ty posluchače, kteří tohoto autora neznají, doporučuji začít předchozími třemi díly, tedy poslechnout si: Pána ohně, Čtvrtou oběť a Sál smrti, neboť i když jsou to samostatné  detektivní   případy, vztah Li Jena a Margareth se v nich postupně vyvíjí.

Na rozdíl od předchozích třech dílů se děj přesunul z Číny do USA.

Je teplý den v Jižním Texasu, po parkovišti se rozhlíží šerif a něco se mu nezdá…. Zaujme ho kamion, na kterém mu něco nehraje. Přijde blíže  a když otevře dveře návěsu objeví desítky mrtvých těl    ilegálních migrantů  –  Číňanů. A u jednoho z nich najde deník psaný čínštinou. A když pak z laboratoře  přijdou výsledky  rozboru krve  získané  z mrtvých s „ nemilým překvapením“, začíná závod s časem…

K případu jsou pozváni  přední  lékaři, včetně patoložky Margareth Cambellové, zástupci  všech možných agentur  (CIA,FBI atp.) a s ohledem na „čínský nález“  a čínsko  –  americké vztahy, je k případu povolán i  detektiv Li Jen, který byl  čínskou vládou vyslán do USA na čínské  velvyslanectví.

Podaří se rozklíčovat obchod s ilegální migrací? Kdo jsou hadohlavci? Dokáže tajně složený team odvrátit možnou zkázu lidstva? Kdo za tím vším stojí? A jak zvládnou nečekané setkání Li Jen s Margareth, kteří si již mysleli, že se nikdy neuvidí? To si přeci musíte poslechnout.

„Nepřečtením“ audioknihy   Hadohlavec byste  navíc přišli o geniální interpretaci účinkujících Jany Plodkové a Martina Myšičky. Temperamentní a sexy hlas Jany Plodkové,jako Margareth a klidný hlas s nádechem uctivosti, opatrnosti  a vnitřní síly Martina Myšičky, jako Li Jena,  dodávají  již tak dynamickému a zajímavému příběhu jiskru a náboj. Tak si to s nimi pojďte prožít!

Přeji vám příjemný posluchačský zážitek.

 

Peter May (*1951)

Pochází z Glasgow, ale nyní žije ve Francii. Původně se živil jako novinář a byl úspěšným televizním scenáristou, v současné době se věnuje psaní. Celosvětové renomé získal šestidílnou sérií čínských thrillerů, která u nás začala vycházet roku 2015 a její první díl Pán ohně je již k dostání jako audiokniha. Ve zvukové i tištěné verzi je dostupná také trilogie Lewis zahrnující tituly Skála, Muž z ostrova Lewisa Šachové figurky. Mezi další populární autorovy série patří rovněž řada Akta Enzo, z níž byla česky vydána úvodní kniha i audiokniha Výjimeční lidé. Oblibu si v zahraničí získaly též spisovatelovy nejnovější samostatné romány jako Ostrov Entry nebo Runaway. V češtině vydává knihy Petera Maye nakladatelství Host.

 

Účinkující:

Jana Plodková (* 1981)

Po dokončení studií na brněnské JAMU začala její herecká kariéra v divadle Polárka. Později se objevila v Divadle Na Fidlovačce a zakotvila v HaDivadle. Za titulní roli v inscenaci Renata Kalenská byla nominována na Cenu Sazky a Divadelních novin v kategorii nejlepší herečka. Od roku 2014 je členkou hereckého souboru Divadla na Zábradlí. Zahrála si také ve filmech Vratné láhve (2006), Protektor (2009), Polski film (2012), Čtyři slunce (2012), Rozkoš (2013), MY2 (2014) nebo Ztraceni v Mnichově (2015) a v seriálech Já, Mattoni(2016), Kosmo (2016) či Svět pod hlavou (2017).

 

Martin Myšička (* 1970)

Vystudoval činoherní herectví na pražské DAMU a Matematicko-fyzikální fakultu v oboru subnukleární fyziky. Ještě během studií hrál např. v Národním divadle nebo ve Studiu Ypsilon. V roce 1994 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku za roli Knížete Myškina v dramatu Idiot. Od roku 1997 je ve stálém angažmá v Dejvickém divadle, od roku 2017  zde působí jako umělecký šéf. Jeho režijním debutem byla inscenace hry Joea Penhalla Krajina se zbraní. Filmoví a televizní diváci jej znají např. ze snímků Šeptej (1996), Jedna ruka netleská (2003), Karamazovi (2008), Protektor (2009), Občanský průkaz (2010), Rozkoš (2013), Díra u Hanušovic(2014), Ztraceni v Mnichově (2015), Zločin v Polné (2016) nebo ze seriálů Čtvrtá hvězda (2014), Vraždy v kruhu (2015), Pět mrtvých psů (2016), V. I. P. vraždy (2016), Já, Mattoni(2016), Kosmo (2016), Bohéma (2017) a dalších.

 

Název audioknihy Hadohlavec
AutorPeter May
InterpretiJana Plodková, Martin Myšička
  
Vydavatelství OneHotBook
Délka12 hodin 15 minuty
EAN8594169482262
  
Nákup audioknihy www.audiolibrix.com

 

 

Hadohlavec Peter May

 

OneHotBook

Vydavatelství OneHotBook vydává audioknihy současných světových a českých autorů i moderní literární klasiku a osobitou tvorbu pro děti s kompletní profesionální produkcí zahrnující dramaturgii, režii, hudbu, postprodukci a design. Audiokniha v jejich podání není pouhým převyprávěním knihy, ale interpretačním uměním vzniklým za spolupráce režisérů s pečlivě vybranými herci; zvukovou adaptací, jejíž náladu podkreslují atmosférické zvuky i ruchy a původní skladby vytvořené na míru daného díla.

Mezi autory OneHotBook patří například Kateřina Tučková, Tereza Boučková, Jaroslav Rudiš, Jiří Šulc, Jiří Hájíček, Vilma Kadlečková, Petra Soukupová, Evžen Boček, Stieg Larsson, Jo Nesbø, Jussi Adler-Olsen, Peter May, Henning Mankell, Lars Kepler, David Mitchell, Haruki Murakami, Gillian Flynn, Lyndsay Faye, Tom Robbins a další.

www.onehotbook.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.