Oslavte v muzeu svátek loutkářů

Ve čtvrtek 21. března 2019 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční tradiční oslava Světového dne loutkového divadla. Tentokrát bude tematicky zaměřená na loutkářství za 1. světové války.

Světový den loutkového divadla připadá na první jarní den a to je dvojnásobný důvod k oslavám. Celosvětový svátek loutkářů slaví každoročně také Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Vzhledem k tomu, že muzeum v tuto chvíli hostí výstavu Loutky na frontě, budou letošní oslavy ve znamení loutkářství za časů 1. světové války. Připomeneme si, jak pevně je právě loutkové divadlo v naší kultuře zakořeněno, a tak nevymizelo ani v tomto nelehkém období. 

Během hravého odpoledne se od 15 do 19 hodin návštěvníci mohou těšit na workshopy, prohlídku výstavy Loutky na frontě i na divadelní představení Zkáza tvrdého meče, které v 18 hodin zahrají herci souboru Buchty a loutky Radek Beran a René Krupanský. Toto představení bylo v loňském roce s úspěchem prezentováno v Legiovlaku v rámci společného projektu Muzea loutkářských kultur v Chrudimi a Československé obce legionářské. Během workshopu pak budou návštěvníci společnými silami vytvářet v muzeu “stínovou” instalaci, která jim umožní podívat se na válku a válečné události v jiném světle. 

Po celý Světový den loutkového divadla bude navíc vstup do muzea i na veškeré aktivity zdarma.

www.puppets.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk