Pondělí, 5.6.2023

Chrudimka.cz

Portál CHRUDIMKA.CZ přináší denně svým čtenářům čerstvé zprávy z kultury, sportu a volného času. Svým obsahem je zaměřen převážně na mladou generaci.

Helicopter Show přivítá vrtulník Red Bull BÖ105

Helicopter Show letos uchvátí exhibicí akrobatického vrtulníku Red Bull BÖ105Hradec Králové – Dlouho očekávané překvapení organizátorů a premiéra na královéhradeckém nebi zaručí, že letošní Helicopter Show proběhne ve velkém stylu. Návštěvníci se mohou už nyní těšit na strhující letecké vystoupení akrobatického vrtulníku BÖ105, který bude jednoznačně největším lákadlem sobotního leteckého dne. Vrtulník, jehož americký “kolega” si střihl roli i v poslední bondovce, zazáří v barvách Red Bullu v sobotu 14. května 2016.

Dechberoucí podívanou bude mít na hradeckém letišti na svědomí Siegfried “Blacky” Schwarz ze skupiny Flying Bulls. Hlavního protagonistu vrtulníkové show představuje za organizátora akce Daniel Tuček: ?Blacky je jediným rakouským pilotem s civilní licencí pro akrobacii na vrtulníku a dokonce jeden ze dvou pilotů s licencí FAA na vrtulníkovou akrobacii. Za svou bohatou kariéru dokončil mnoho výzev, ať už jde o záchranné lety ve špatném počasí, v noci nebo ty s podvěsem při silném větru v horách. Na Mistrovství vrtulníkového létání v kategorii “Freestyle” v Rusku získal s vrtulníkem BÖ105 zlatou medaili v roce 2012.”

Akrobatický vrtulník Red Bull BÖ105

Stroje Red Bullu jsou jedinými vrtulníky na světě, které jsou registrovány jako civilní akrobatické vrtulníky, přičemž rovnou dva z nich jsou ve stáji The Flying Bulls v Salzburgu. Vrtulník BÖ105 může díky speciálním prvkům použitým při výrobě létat přemety, výkruty a další akrobatické manévry při kterých se divákům zastavuje dech. “Siegfried Schwarz je šéf pilotem a letovým ředitelem Flying Bulls. Jeho pilotní schopnosti v rámci akrobatického vystoupení budeme s nadšením sledovat i my zkušení piloti. Blacky je fantastický pilot s více než deseti tisíci letovými hodinami na kontě, lze ho přirovnat k “007” na nebi. Dlouho očekávaná premiéra na Královéhradeckém nebi bude stát rozhodně za to a věříme, že návštěvníkům připraví nezapomenutelné zážitky,” dodává pilot společnosti DSA Daniel Tuček.

Technické parametry akrobatického vrtulníku BÖ105:
Délka vč. nosného rotoru: 11,86 m
Výška: 3,02 m
Maximální vzletová hmotnost: 2400 kg
Maximální rychlost: 270 km / hod (145 kts)
Maximální doba letu: 2 hod 15 min
Motor: 2x Allison 250 C20B
Výkon: 345 HP / motor

Helicopter Show proběhne znovu společně s Rally Show a Autosalon Show. Diváci si budou moci za jeden vstup užít bohatý program jak ve vzduchu, tak i na zemi, včetně vyzkoušení zážitkových jízd a letů na vlastní kůži. Vstup na nejrozsáhlejší leteckou a motoristickou show v České republice mají děti do 150 cm i osoby ZTP zdarma.

Více informací najdete na webu akce: www.helicoptershow.cz a www.rallyshow.cz.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.