Hledáme nejlepšího mladého chemika devátých tříd

Hledáme nejlepšího mladého chemika devátých třídSoutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika” vstoupila do čtvrtého ročníku. Součástí soutěže je kromě testové části, která na základních školách odstartovala v pondělí 22. listopadu 2010, také část projektová a soutěž o Nejlepšího učitele chemie. Do soutěže o nejlepšího mladého chemika se zapojilo třicet pět základních škol Pardubického kraje.

První kolo testové části soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika” zahájili žáci Základní školy Josefa Ressla Pardubice. Do 10. prosince si testy napíší žáci třiceti pěti základních škol Pardubického kraje. Nejlepší žáci prvního kola postoupí do kola druhého, jehož součástí je i práce v laboratoři. „V prvním kole testové části poměří své znalosti deváťáci všech přihlášených škol, ti nejlepší pak postoupí do kola druhého, které se skládá z testové a laboratorní části. Letošním mladým chemikem se tak stane žák, který předvede nejlepší teoretické znalosti a praktické dovednosti,” prozradila Miroslava Katzerová, ředitelka Střední průmyslové školy chemické Pardubice.

Novinkou letošního ročníku soutěže je projektová část, na jejímž vypracování spolupracuje celá třída. Deváťáci si mohou vybrat jeden z pěti nabízených okruhů, jejichž společným tématem je voda. Výsledný projekt budou zástupci soutěžního týmu prezentovat před odbornou komisí, která rozhodne o vítězi.  „Soutěž má žákům ukázat, že chemie není jen periodická tabulka prvků, ale že se jedná o velmi zajímavý obor. Navíc chceme prostřednictvím soutěže propagovat studium chemie,” dodala Katzerová.

Třetí částí soutěže „Hledáme nejlepšího Hledáme nejlepšího mladého chemika devátých třídmladého chemika” je soutěž o Nejlepšího učitele chemie. Cenu pro nejlepšího pedagoga si odnese chemikář, jehož žáci dosáhnou nejvyššího bodového průměru. Jméno nejlepšího chemikáře bude vyhlášeno v únoru na slavnostním předávání cen nejúspěšnějším chemikům a autorům nejlepšího projektu.

Pořadateli soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika” jsou Střední průmyslová škola chemická Pardubice a Pardubický kraj. Generálním partnerem soutěže je Fakulta chemicko-technologická Univerzity Pardubice, Paramo a.s. a Synthesia a.s. Soutěž podpořily Lučební závody a.s. Kolín, Explosia a.s., Výzkumný ústav organických syntéz a.s., dreamlabel.cz, Lanové centrum Pardubice, Svaz chemického průmyslu České republiky, Léčebné Lázně Bohdaneč, město Pardubice a knihkupectví Helios.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.