Hledáte potrhlou hru? Pak je tu VÚDÚ

VúdúExistují hry vážné, vtipné, veselé, roztomilé, a komu to nestačí, může si nyní vyzkoušet hru potrhlou. První z edice potrhlých her, kterou začaly vydávat REXhry, je VúDú. V podtitulu se praví, že se jedná o střelenou a poťouchlou hru plnou kouzel a magie pro 3 až 6 čarodějníků a čarodějnic od 8 let. Připravte se tedy na to, že vás totálně dostane, nebo ji už nebudete chtít vidět. Záleží na tom, jakou máte toleranci k různým ztřeštěnostem a s kým si ji zahrajete.

Pravidla jsou jednoduchá. Pomocí pěti speciálních kostek získáte na začátku svého tahu magické ingredience, které využijete k různým akcím, k dobrání karet a především k sesílání kleteb na ostatní hráče. Předáním Vúdú panenky následujícímu hráči váš tah končí. Za seslané kletby získáváte body. Zvítězí hráč, který dosáhne 11 bodů.

Vtip je v tom, že kletby vás nutí vykonávat prapodivné aktivity, chrochtat, pískat, sednout si na zem, držet ruku na hlavě, šišlat, aj. Kdykoliv během hry se stane, že kletbu nedodržíte, ať už nevědomky či záměrně, může na to kterýkoli protihráč upozornit. Tím kletbu zlomí a dostane za to body. Ve hře jsou ale také trvalé kletby, a ty se zlomit nedají. Při jejich nedodržení dostanete trest, například přijdete o bod, musíte zahodit kartu, bod dostane protihráč, apod.

Hra má krásné embosované kostky a vtipné ilustrace pro jednotlivé kletby. Pokud hledáte do své herní skupinky nebo party přátel něco bláznivého na odlehčení, pak vyzkoušejte VúDú. Je to velmi interaktivní a komunikační hra.

Vúdú 

 

Název hry:                       VÚDÚ
Autor:                                Guido FAVARO

Výrobce a distributor:    REXhryREXhry
Rok vydání:                     2015

Počet hráčů:                   3 – 6
Věk hráčů:                       8+
Hrací doba:                     30 minut

Obsah balení:                
                                          5 kostek přísad
                                          6 pěšců pro bodování
                                          36 karet prokletí
                                          13 karet artefaktů
                                          1 voodoo panenka
                                          10 karet trvalé kletby
                                          pravidla

BGG:                                 http://www.boardgamegeek.com/boardgame/154880/vudu
E-shop:                             http://www.planetaher.cz/detail/spolecenske-hry/vudu/

 

 

Hrajeme.czHrajeme.cz je nezávislý herní portál, který se zaměřuje na moderní deskové a společenské hry vydávané a dostupné v České republice.

Cílem stránek je pomoci všem zájemcům v orientaci na trhu společenských her u nás a pomoci s výběrem vhodné hry. Chceme vám přinášet více informací o hrách, představovat aktuální novinky, připravovat redakční recenze a články, upozorňovat na zajímavé akce a události ze světa moderních společenských her.

Hrajeme si s ChrudimkouKlub deskových her – Hrajeme si s Chrudimkou

Otevřená herna deskových a karetních her je určena všem, kteří si umí a chtějí hrát!
Otevřeno pro veřejnost je vždy jednou měsíčně, a to v pátek od 15 do 18 hodin na ZŠ Dr. J. Malíka Chrudim.

Bližší informace a termíny konání pro veřejnost se dočtete na www.Chrudimka.cz/Herna či na FB profilu klubu.

REXhryPlaneta herZa značkou REXhry stojí skupina nadšených hráčů, kteří vybudovali úspěšný obchod s moderními společenskými hrami PlanetaHer.cz. Naší snahou je přinášet na český trh nové zajímavé hry, které dle nás na trhu chybí. Naší vizí je do budoucna vytvořit portfolio, které by uspokojilo náročné hráče i ty, kdo s hrami začínají a hrají jen třeba doma s rodinou.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.