Úterý, 5.12.2023
KnihyKultura

Taková hodná ženská

Kdo by neznal Joy Fieldingovou! Vsadím se, že každý milovník psychologicky laděných thrillerů ji alespoň jednou četl. Její romány jsou oblíbené a drží si vysokou laťku, co se čtivosti i oblíbenosti týče. Tentokrát nás autorka seznámí s Jodi Bishopovou, úspěšnou realitní makléřkou, která má na svých bedrech hodně starostí. Její manžel kdysi vydal knižní bestseller, ale od té doby se mu nedaří a na svou ženu tak trochu – nebo hodně? – žárlí. Jodi se také stará o blaho rodičů, matka trpí Parkinsonovou chorobou a otec se o ni jen těžko zvládá starat. Jodi proto najme hospodyni, sympatickou šedesátnici Elyse, která už zkušenosti s péčí o nemocné má, jak říkají reference. Chvíli je vše zalito sluncem, Elyse je úžasná, dokonce neváhá pomoci Jodi s dětmi, když je třeba. Pak si Jodi všimne, že hospodyně nosí matčiny hodinky a ve skříni má její blůzu. Děje se tady něco podivného? Otec je s Elyse velmi spokojen, dokonce tak moc, že s ní tráví volné chvilky a tvrdí, že si na stará kolena zaslouží ještě trochu radosti. Jodi má pochybnosti, které se stupňují. Co má hospodyně za lubem?

Hospodyně - recenzeJoy Fieldingová je výbornou spisovatelkou, která vás vtáhne do děje, ani nevíte jak. Zaměřuje se detailně na hlavní postavy a jejich psychologický profil. Jodi vidíme jako úspěšnou makléřku, ale v soukromí je pravý opak. S manželem se hodně hádají, otec ji peskuje jako malou a neustále na ní vidí nějaké chyby a srovnává ji s Tracy, sestrou Jodi, miláčkem rodiny. Jodi je poměrně ušlápnutá, nerada jde do konfliktu a raději všem ustupuje, což vyvolává větší a větší napětí. Jenže teď přichází chvíle, kdy se Jodi musí spojit se svou nespolehlivou a sobeckou sestrou a vyřešit problém s hospodyní.

Počin kanadské spisovatelky nemá žádné hluché místo, děj je akční a svižný. Vypravěčkou je Jodi, která vás postupně začleňuje do děje. Od počátku víte, že je s Elyse něco špatně, Jodi to v průběhu svého vyprávění několikrát opakuje, a právě to přispívá k čtivosti. Chcete tomu prostě přijít na kloub a dočkat se toho správného thrillerového rozuzlení.

Sáhnout po knihách Joy Fieldingové je sázka na jistotu, její styl a způsob psaní prostě baví. Výjimkou není ani Hospodyně, kterou doporučuji všemi deseti.

 

Název knihy Hospodyně
AutorJoy Fieldingová
Žánrthriller, psychothriller
  
Nakladatelství Kalibr
Rok vydání2023
Počet stran352
ISBN978-80-242-8871-0
  
Nákup knihy www.knizniklub.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Kalibr

Nakladatelská značka Kalibr se zaměřuje na vydávání detektivek, napínavých thrillerů, severského krimi a dalších žánrů, v nichž není nouze o prolitou krev.

Ke kmenovým autorům patří např. Gillian Flynnová, Angela Marsonsová, Harlan Coben, John Grisham, Agatha Christie, Dick Francis, Frederick Forsyth, Louise Pennyová, Stefan Ahnhem, Daniel Cole nebo Tess Gerritsenová.

www.kalibr-knihy.czPalmknihy

Palmknihy jsou online knihkupectví plné e-knih, audioknih a nově také klasických tištěných knih. Jako největší obchod s e-knihami s nejdelší tradicí v Česku jsou odborníky na digitální čtení, rádi pomáhají těm, kdo se čtečkou začínají a na e-knihy lákají všechny bez ohledu na věk nebo oblíbený žánr. V přehledném a intuitivním e-shopu můžete v okamžiku vybrat, nakoupit, stahovat a číst. Nabídka tištěných knih je pak 100% skladem a objednávky jsou odesílány do 24 hodin. Na Palmknihách najdete lákavé slevy, e-knižní předprodeje, díky kterým se do žhavých novinek můžete pustit s předstihem, knižní tipy a dokonce i řadu e-knih zdarma.

www.palmknihy.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Barbora Javorková

Knihovnice tělem i duší. (osobní blog)