Pondělí, 15.7.2024
DivadloKultura

Hostem Noci literatury bude v Chrudimi Ivan Kraus

Ve středu 21. září 2022 od 18 hodin bude Chrudim již podeváté hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim, Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi a kavárnou Mlsný pecivál přečte ukázky z českých překladů současné evropské prózy spisovatel a publicista Ivan Kraus.

Noc literatury, kterou již od roku 2006 organizují Česká centra, se letos koná ve více než 15 zemích na 4 kontinentech. Jen v České republice se čtení z moderní evropské literatury uskuteční vedle Prahy i ve více než 80 dalších městech. Chrudim se do projektu zapojuje již podeváté díky spolupráci Městské knihovny Chrudim, Muzea loutkářských kultur a letos i kavárny a obchodu Mlsný pecivál. Noc literatury každoročně přibližuje veřejnosti netradičním způsobem současnou evropskou literaturu prostřednictvím série veřejných čtení v podání známých nebo zajímavých osobností ze světa kultury. Čtení je spojené s dalším programem jako jsou koncerty nebo divadelní představení a probíhá na neobvyklých, divácky atraktivních místech.

Do Chrudimi letos přijede velice vzácný host, spisovatel, publicista a v neposlední řadě i loutkář Ivan Kraus, který v letošním roce v chrudimském Muzeu loutkářských kultur se svojí ženou Naděždou Munzarovou otevřel krásnou výstavu připomínající jejich úspěšný autorský projekt luminiscenčního divadla Blackwits. Pro Noc literatury si Ivan Kraus vybral dvě ukázky: v 18 hodin v kavárně Mlsný pecivál přečte úryvek z novely Klíč, “kafkovského” příběhu irského prozaika Mairtina O´Cadhaina, jednoho z nejvýznamnějších irsky píšících autorů 20. století, v 19 hodin pak před MLK v Břetislavově ulici ukázku z románového debutu Kodaňská Píseň písní dánské spisovatelky Annette Bjergfeldtové. Čtení doprovodí bluesoví písničkáři Dancing Barefoot z Chrudimi.
Vstupné na Noc literatury je jako obvykle zdarma, v případě špatného počasí se program uskuteční ve vnitřních prostorách.

 

www.puppets.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Jakub Rusňák

Mám rád hudbu, filmy, ponocování a hodně moc čaje. Sociální sítě -> /ExRusikk