Neděle, 24.9.2023
HudbaKultura

Hrady se staly nejlepší akcí roku 2016 v anketě Žebřík

Hrady se stali nejlepší akcí roku 2016 v anketě ŽebříkLetní kulturní festival Hrady CZ je opět nejlepší akcí roku 2016. Prvenství obhájil třetí rok za sebou, k čemuž se více než trefně hodí slavný výkřik hokejového komentátora Roberta Záruby: „Vítej zlatý hattricku!“, v tomto případě konkrétně jeho parafráze “Vítej, zlatý Žebříku!”. Festival Hrady CZ letos opět předehnal i takové akce jako Rock for People, Kryštof Kemp nebo Colours of Ostrava. Popularita festivalu Hrady CZ rok od roku stoupá, což potvrzuje i jeho vzrůstající návštěvnost. Třináctý ročník hradní tour odstartuje 14. července 2017 na hradě Točník a během léta bude dále putovat vždy v pátek a sobotu po dalších českých a moravských památkách.

Dalšími zastávkami budou konkrétně Kuněticka hořa, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Bezděz, Veveří, Hradec nad Moravicí a Bouzov. Festival se letos podruhé představí i na Slovensku, kde 9. září 2107 na hradě Červený kameň svou letošní pouť uzavře.

Hrady CZ opět veřejnosti představí to nejlepší z české i slovenské hudební scény, letos se můžou diváci těšit na premiérovou hradní tour.  Po loňských Kabátech i letos festival Hrady CZ představí další rockovou legendu, zcela poprvé zde vystoupí skupina Arakain se zpěvačkou Lucií Bílou, na kterou se můžou těšit návštěvníci na všech zastávkách festivalu.

Arakain s Lucií Bílou budou na každé zastávce festivalu Hrady CZ

Páteční i sobotní program proběhne na dvou velkých pódiích s interprety, jako je Anna K., Horkýže Slíže, Visací zámek, Wohnout, Xindl X, Vypsaná Fixa, Rybičky 48,  Tomáš Klus, Mig 21, Mandrage nebo Majk Spirit. Každý pátek večer navíc proběhne tradiční festivalový karneval v maskách o ceny.

Ke třináctému ročníku nadělili organizátoři festivalu fanouškům zase o stupeň vyšší úroveň komfortu. Nově v hradních VIP kempech přibydou splachovací toalety nebo bezpečnější úschovna osobních věcí a cenností do střežených uzamykatelných skříněk. Festival také opět proběhne v partnerské spolupráci s Národním památkovým ústavem, v ceně festivalové vstupenky tak vždy opět bude vstup na prohlídkové okruhy jednotlivých historických památek zdarma.

Jako poděkování fanouškům festivalu za „zlatý festivalový hattrick“ připravili organizátoři pro zájemce o vstupenky speciální jarní slevovou akci na nákup lístků, která platí do půlnoci 20. března 2017. Při pořízení tří permanentek v rámci této akce příznivci festivalu Hrady CZ ušetří až 300 Kč oproti standardní ceně.

 

TERMÍNY A MÍSTA:
14. – 15.7. 2017      Točník
21. – 22.7. 2017      Kunětická hora
28. – 29.7. 2017      Švihov
4. – 5.8. 2017          Rožmberk nad Vltavou
1. – 2.9. 2017          Bezděz
11. – 12.8. 2017      Veveří
18. – 19.8. 2017     Hradec nad Moravicí
25. – 26.8. 2017     Bouzov
9.9. 2017                Červený Kameň (Slovensko)

 hradycz.cz | slovenske-hrady.sk | facebook.com/CESKEHRADY

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.