Hrajeme si s Chrudimkou – Chňapni čuníka

Hrajeme si s Chrudimkou - Chňapni čuníkaChňapni čuníka – bláznivá postřehová hra, při které se všichni hráči snaží nasbírat co nejvíce prasátek.

Každé prasátko je trochu jiné. Některá zobají popcorn, jiná mají slušivé brýle. Některým se někam zatoulala napříkad jedna ruka a nebo mohou lišit též svoji velikostí.  A některá  prasátka se nám dokonce opálila na sluníčku dohněda.

Každý hráč sbírá prasátka na svoji hromádku. Prasátka ležící bezprostředně za sebou se smí lišit pouze v jedné z vlastností. Pokud v kole hráč udělá byť jen jedinou chybičku, o všechny v daném kole získané body přichází.

 

 

 

 

Tato jedinečná karetní párty hra vám poskytne hodiny zábavy v jakémkoli prostředí. Chňapni čuníka lze hrát sólo nebo až dokonce v osmi hráčích, a to v kombinaci s hrou – Chňapni pejska.

Zamíchejte karty a vyskládejte je do mřížky o 5 x 6 nebo 7 x 7 karet. Potom každý hráč dostane tajnou kartu. Na povel „JDEME“ začnou všichni hráči sbírat karty čuníků, kteří mají různé doplňky (např. brýle, popcorn, jsou různě velcí nebo mají různý počet viditelných končetin, apod.). Až někdo zvolá „STOP„, zkontrolují všichni hráči své hromádky, zda nemají kartu „mimo pořadí, v takovém případě ztratí všechny karty. Pokud jsou karty v pořádku, zůstávají jim a za každou si počítají bod.

 

Herní materiál:

96 karet (3 sady po 32 odlišných kartách)
pravidla

 

Název: Chňapni čuníka
Originální název: Pick-a-Pig
REXHRYAutor: Torsten Landsvogt
Rok vydání: 2012
Výrobce v ČR: RexHry

Věk hráčů: od 8 let
Počet hráčů: 1 až 5
Doba hraní: krátká hra do 20 minut

Stupeň náhody: malý podíl náhody
Interaktivnost: komunikace není součástí hry
Humor: hra má k humoru blízko
Složitost: jednoduchá
Planeta herJazyk: hra je kompletně v českém jazyce
Doporučení pro rodiny: určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti

E-shop: www.planetaher.cz
 

Hrajeme si s Chrudimkou - Chňapni čuníka

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.