Čtvrtek, 30.11.2023
HudbaKultura

Hudební chameleon Marilyn Manson v listopadu vtrhne do Tipsport Arény

Kontroverzní Manson opět zavítá do ČechMarilin Manson se chystá opět do Čech, tentokrát do Tipsport Arény.  Koncert se koná 19. listopadu 2017. Vstupenky bude možné zakoupit ve dvou kategoriích. VIP vstupenky pod podium budou stát 1 290 Kč a běžné vstupenky pak 990 Kč.

Narodil se jako Brian Warner v Cantonu v Ohiu 5. ledna 1969 a dnes je předmětem mnoha bulvárních spekulací a pomluv, terčem protestů skupin, které jeho koncerty obviňují z uctívání ďábla, jeho texty jsou analyzovány a zkoumány a neustále se mluví o jeho hudebním poselství. Uveďme si však dvě nezpochybnitelné a obdivuhodné skutečnosti. Manson natočil 9 studiových alb, zatím poslední je z roku 2015 a jmenuje se The Pale Emperor. Tři z těchto alb získala platinu.

Jeho desáté album, původně nazvané Say10, mělo vyjít letos v únoru na den sv. Valentýna. Nestalo se. 8.května Marilyn Manson oznámil, že album ponese nakonec název Heaven Upside Down. V březnu se objevil na Instagramu záhadný vzkaz –  6:19. Čas nadšel. Existují různé výklady, jeden z nich je ten, že by nové album mělo vyjít v červnu. Možná… Před pár dny však všem zamotal hlavu svým dalším instagramovým postem, kde bylo 07.09 @DefiantOnes.

 

 

Tak v červnu, v červenci nebo v září? Netušíme…Jedno je však jisté. Manson prohlásil, že “nové album bude to poslední, co by lidé čekali po vydání předešlé desky The Pale Emperor”. Podle lidí, kteří novou desku slyšeli, je to něco mezi Antichrist Superstar a Mechanical Animals. Neměl jsem v úmyslu se vracet, ale všechno probíhá v kruhu. Na tuhle desku se hodí staré rčení, že ďáblovo největší tajemství je, že lidé nevěří, že existuje.

Marilyn Manson je hudební a stylistický chameleón, který si nechal narůst dlouhé vlasy v období desky Antichrist Superstar v roce 1996, obnažil umělé poprsí a nechal se ovlivnit Davidem Bowiem glamrockovou vizáží koncem devadesátých let a na počátku roku 2010 si zas nechává dorůst vyholené obočí. Je impozantní s make upem i bez něj. I dnes díky své již klasické tvorbě představuje hrozbu pro nevinnou americkou mládež.

 

marilynmanson.com | facebook.com/MarilynManson

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.