Inferno

recenze knihy Inferno

Druhý díl série Krev za krev.

Sofie se probouzí omlácená v nemocnici a o pár pokojů dál leží Luca Falcone, kterému zachránila život. Policie ji přijde vyslýchat, ale ona neřekne ani slovo. Kdyby to udělala, zničila by hodně lidí a na odplatu by nečekala dlouho.

V nemocnici ji nenavštíví jen policie. V noci nad její postelí postává Elena Falconeová. Neskrývá svou nechuť k Sofii a přišla ji upozornit, že nesmí nic říct policii. Sofii strach nenahnala, jen ji překvapilo, že matka Nica a Lucy přišla osobně. Další návštěvou byl Nico, mafiánský kluk, se kterým chodila. Jenže po tom, co se událo ve skladišti, si už nebyla svými city tak jistá. Byl to člověk, který postřelil jejího strýce a necítil žádnou vinu nic. Byl to zabiják každým coulem a dokonce mu to dělalo radost.

Když se Sofie vrátila z nemocnice, měla problém normálně žít. V noci se probouzela kvůli nočním můrám a její máma se ploužila po domě. Rozhodla se, že bude nejlepší se Falconeovým vyhýbat. Jenže netušila, že je do toho namočená víc než by chtěla.

Sofie měla pocit, že ji někdo sleduje. Kolem jejich domu pořád jezdilo černé auto a v kině z ní dokonce nespouštěla jedna dívka oči. A aby to nebylo málo, volal jí její strýc, který se schovával před Falconeovi u jejich největší soupeřky. Měla se s ním sejít, čemuž neodolala. A to byla chyba. Nebyla to schůzka, ale nedobrovolný nábor do mafiánské rodiny Marinových. Silvie v tom byla po uši. Zachovávala věrnost Falconeových a Marinovy ji chtěli na svojí straně nebo mrtvou.

Sofie stojí mezi dvěma mafiánskými rodinami, které jsou ve válce a musí se rozhodnout. Ať se rozhodne jakkoliv, hrozí jí smrt. A nejen jí. Marinovi jí vyhrožují skrz její mámu. Jak se Sofie rozhodne?

Inferno je druhý díl mafiánské trilogie z nakladatelství Baronet. Na rozdíl od Vendety, který je oproti Infernu čajíček, je tento díl ještě akčnější a napínavější.

Zatímco první díl byl takový seznamovací, tak v pokračování váš čeká děj naprosto geniální a napěchovaný nebezpečím, takže knihu nedáte z ruky. A konec se vám líbit nebude, pokud nebudete mít po ruce pokračování. Autorka to zakončila tak otevřeně, že člověk musí pokračovat dál ve čtení, takže se doporučuji na to připravit.

I Sofiin románek dál pokračuje, jen se nevyvíjí, jak by měl. Nica poznává čím dál víc, jenže si také čím dál víc uvědomuje, že to není člověk, s kterým by dále chtěla pokračovat. V tomto díle se jí city dost bouří a snaží se v nich vyznat. Celé je to napsané tak, že i kvůli tomuto budete napjatý jak struny.

V této knize vyplují na povrch tajemství, které se Sofii nebudou vůbec líbit, protože se týkají její rodiny a hlavně jejího otce. Naprosto to změní její život a už nebude cesty zpět. Bude v neustálém nebezpečí, které ji bude pronásledovat a ohrožovat.

Kniha je plná zvratů a také smrti. Autorka tento díl udělala temnější. Zemřou lidi, u kterých by jste to nečekali, takže tam budou dost smutné scény. Rozhodně je děj napínavý od začátku do konce.

Styl psaní si autorka udržela. Stále je lehký, nenáročný a naprosto čtivý. Jestli se vám líbil první díl, tak druhý nedáte z ruky. Já sama hltala stránku za stránkou a knihu jsem měla přečtenou za dvě noci.

Některé kapitoly jsou delší, některé až moc krátké a to proto, že v těch krátkých je něco důležitého, co autorka nakousne a pak pokračuje v ději. Musím uznat, že Catherine Doyle dokáže napnout čtenáře.

Postava Sofie se pomalu mění a vyvíjí. Svět mafie ji pohlcuje čím dál víc a mění to její osobnost. Ona sama je s tím dokonce smířená, ale najdou se lidé, kteří jí chtějí udržet nevinnou a takovou, jaká byla na začátku. Jenže jde něco takového, když je kolem ní jen samé nebezpečí a smrt?

Kniha je celkově hodně propracovaná a dost poutavá. Dokonce obálka říká víc, než by jste čekali. To vám bude docházet během čtení. A tak je to u každé knihy. Příběh je na způsob Romea a Julie a mafiánské prostředí tomu dodává grády. Hlavně, i když kniha vypadá jen jako pro mladší ročníky, tak si myslím, že jde číst v každém věku.

Za sebe tedy knihu rozhodně doporučuji, protože série je s každým dílem lepší a lepší a to ne jen o kousek, ale o obrovský skok.

 

 

Název knihy Inferno
Autor Catherine Doyle
Žánr Román, Thriller
   
Nakladatelství Baronet
Rok vydání 2017
Počet stran 408
ISBN 978-80-269-0716-9
   
Nákup knihy www.baronet.cz
Nákup e-knihy www.palmknihy.cz
Databáze knih www.databazeknih.cz

 

Baronet

Nakladatelství Baronet již od roku 1993 předkládá svým čtenářům bohatý ediční záběr – každým rokem vydává kolem 80 nových titulů, do dnešního dne je to již více než 2000 knih. Významný podíl na edičním profilu nakladatelství tvoří romány určené zejména pro něžné pohlaví, ale vydává knížky ze všech žánrových oblastí – od historického románu přes science fiction a fantasy až po militaria, detektivky i literaturu faktu. Tak, aby si v jeho edičním plánu mohl každý čtenář vybrat svou knihu.

www.baronet.cz

 

Palmknihy

PalmKnihy jsou největším a nejstarším obchodem s elektronickými knihami v České republice. Téměř dvanáct tisíc titulů od více než šest seti nakladatelství doplňuje také široká nabídka audioknih. Přehledný a intuitivní eshop umožňuje okamžitý a jednoduchý nákup e-knih, které můžete začít číst ještě dnes. Dostupnost všech formátů e-knih zajišťuje podporu všem zařízením, od čteček až po počítače nebo mobily. Na Palmknihách navíc najdete i stovky titulů zcela zdarma. Široký záběr slevových akcí učiní každou e-knihu dostupnou, díky předprodejům pak první stránky novinek ochutnáte mnohem dřív, než se kniha objeví na pultech.

www.palmknihy.cz

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.