Čtvrtek, 18.4.2024
Chrudim

Informace o výstavbě druhé části cyklostezky do Chrudimi jsou zavádějící

 Stezka pro cyklistyMěsto Chrudim dokončilo v roce 2009 za přispění finančních prostředků Evropské unie z operačního programu ROP NUTS II Severovýchod Cyklostezku Chrudim – Medlešice, která je první částí plánované Cyklostezky Chrudim – Pardubice. Tato cyklostezka začíná na okraji Chrudimi u Průmyslové zóny – sever a vede do místní části Medlešice.

“V poslední době se množí zaručené informace, že se chystá pokračování druhé etapy. Tato informace je naprosto zavádějící,” říká chrudimský místostarosta Roman Málek s tím, že Odbor územního plánu a regionálního rozvoje chystá ´pouze´ žádost o dotaci na vyřešení přechodu a části stezky u autobazaru Nika v řádu desítek metrů.

 

“Navrhovaná stavba prodloužení cyklostezky je vedena po levé straně komunikace I/37 směrem z centra města na Pardubice v místě stávajícího chodníku. U domu čp. 530 je navrženo místo pro přecházení přes silnici I/37. Tento přechod je v polovině přerušen ochranným ostrůvkem. Dále je cyklostezka vedena po pravé straně silnice I/37 a je od komunikace oddělena zeleným pruhem. Konec tohoto úseku je u vjezdu do průmyslové zóny, kde je rovněž místo pro přecházení komunikace vedoucí do průmyslové zóny s ochranným ostrůvkem. Zde již cyklostezka navazuje na stávající Cyklostezku Chrudim – Medlešice,” popisuje Hana Luptáková z Městského úřadu v Chrudimi.

 

Druhá část cyklostezky do Chrudimi je teprve ve stavu řešení a existuje několik verzí. V současné době ale problémy s pozemky či bezpečností silničního provozu neumožňují daný stav řešit a tím pádem není možné žádat o dotaci.

 

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.