Činnosti na dlouhé zimní večery

Činnosti na dlouhé zimní večeryDalší z cyklu víkendovek pořádaných Boii o. s. se chystá právě na nadcházející víkend 30. listopadu až 2. prosince 2012 v Nasavrkách. Náplní této akce s podtextem “Činnosti na dlouhé zimní večery” budou tentokrát textilní techniky a z nich především plstění. Všichni kdo máte zájem se něčemu přiučit a baví vás řemesla, tak neváhejte a přihlašte se.

Akce je zdarma!

 

Šťastný nový rok 4856! Klid, nemusíte se bát, žádné psychické problémy nemám. Jenom jsem strávila víkend v keltském stylu v Nasavrkách. Oslavy svátku Samhain, keltského Nového roku, jsem se zúčastnila jako dobrovolník na víkendové akci pořádané sdružením Boii.

Byla to moje první zkušenost s takovou činností a musím přiznat, že jsem si to užila. Dopoledne jsme strávili v keltském skanzenu poblíž Nasavrk, kde nás čekal workshop rozdělávání ohně pomocí křesadla a kurz barvení vlny přírodními barvivy. Po nějaké práci na skanzenu a vydatném obědě jsme se vrátili zpět do města, kde už probíhaly dílny pro děti, které jsme pomáhali připravovat. Když konečně padla tma, tak se všichni účastníci oslav vydali v průvodu se zapálenými lampiony ke Kamennému kruhu, kde druid uvítal nový rok podle starých keltských tradic.

Pak nás, jako správné Kelty, čekala novoroční hostina se spoustou medoviny a dobrého jídla. Slavilo se až do rána, než jsme se všichni museli vrátit domů, sice vyčerpaní, ale také natěšení na další akci.

Boii o.s. Klára, účastnice víkendovky

 

Sraz v pátek mezi 18:00 a 20:00 ve “staré škole” na Hradišti u Nasavrk.

Konec v neděli po obědě.
Zájemci kontaktujte Ondřeje Vojtíška – ondrej.vojtisek[zavinac]boii.cz.

Projekt je realizován za podpory Nadace Vodafone Česká republika.

Plakát akce

Více informací na http://boii.cz/skanzen/dobrovolnicke-aktivity-na-skanzenu.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.