Pondělí, 11.12.2023
HudbaKultura

Iron Maiden míří v červnu na brněnský Velodrom

Iron Maiden míří v červnu na brněnský VelodromSpolečnost Live Nation Česká republika s hrdostí oznamuje, že po roce opět přivítá legendární Iron Maiden, kteří se fanouškům představí 8. června 2014 v rámci koncertu na brněnském Velodromu. Půjde o jedinečnou šanci vidět nový program v průkopníků heavy metalu pod širým nebem v prostoru s limitovanou kapacitou.

 

Komentář Bruce Dickinsona:

V loňském roce jsme v České republice zažili skvělé chvíle a fanoušci na našem pražském koncertě byli úžasní, takže jsme začal i přemýšlet o svém návratu. Vždycky jsme si koncerty v České republice velmi užívali, především díky skvělým fanouškům. Maiden do České republiky jezdí již 20 let, ale v Brně jsme nikdy nehráli, takže cítíme, že je nejvyšší čas se představit i fanouškům v této části republiky. Už se nemůžem e dočkat, až všechny poprvé uvidíme!

„Ačkoli turné Maiden England je do značné míry založeno na programu turné Seventh Son Of A Seventh Son z roku 1988, v roce 2014 program pozměníme tak, aby víc odrážel celé období 80. let. Některé písničky uslyší fanoušci naživo asi vůbec naposledy. Těšit se můžet e na nový obrovský světelný park, novou scénu a různá ztělesnění Eddieho. Nebude chybět ani spousta pyrotechniky a dalších věcí, ze kterých budou fanoušci nadšeni. A vzhledem k tomu, že zároveň oslavíme konec jedné kapitoly, plánujeme dát fanouškům zážitek, na který nikdy nezapomenou!”

Manažer kapely Rod Smallwood dále vysvětluje:

Jak již všichni naši fanoušci vědí, Maiden England je třetí a závěrečnou částí trilogie dvd/videonahrávek z osmdesátých let, k terá prezentuje, pokud jde o produkci a obsah, původní koncertní stejnojmenné video z roku 1988, které bylo natočeno v rámci turné „Seventh Son Of A S eventh Son Tour”. Je pravděpodobné, že některé skladby uslyší fanoušci v rámci živého koncertu úplně naposledy. S ohledem na tuto skutečno st plánujeme v roce 2014 pozměnit program tak, aby byl více reprezentativní pro celé období 80. let, které mapují tři DVD – Early Days, Live After Death a samozřejmě Maiden England, spolu s jednou výraznou výjimkou z 90. let – fanoušci budou vědět, kterou píseň mám na mysli a o č em mluvím!

Koncertní termíny v roce 2014 budou závěrečnou částí světového turné MAIDEN ENGLAND. S tím Iron Maiden zavítali i na festival Rock in Rio, který zakončovali – na jejich vyprodané vystoupení se během několika hodin prodalo 90 000 vstupenek. Turné skončilo v Chile na stadionu Estadio Nacional v Santiagu, kde koncert Iron Maiden shlédlo 60 105 fanoušků. „Největší publikum na koncertě britské kapely v historii ” bylo uvedeno ve vnitrostátním deníku La Tercera. Ve stejném roce vidělo tuto show 95 000 návštěvníků festivalu v Doningtonu, a téměř 30 000 fanoušků v pražské Synot Tip Aréně.

Kdy: 8. ČERVNA 2014
Kde: BRNO – VELODROM
Vstupenky: 1290 Kč (STÁNÍ) A 1790 Kč (STÁNÍ U PODIA)
 

Turné MAIDEN ENGLAND bude zakončeno 5. července koncertem na festivalu Sonicsphere v Knebworthu a k tomuto datu show Iron Maiden uvidí okolo 2 milionů fanoušků po celém světě, což opět potvrzuje fakt, že na kapele nejsou patrné žádné příznaky zpomalování nebo ztráty obrovského zanícení, se kterým IRON MAIDEN již tři desetiletí triumfují na špici metalu.

Iron Maiden míří v červnu na brněnský Velodrom

Web: http://ironmaiden.com/

Pořadatel: www.livenation.cz, www.glanc.cz

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.