Island – země ohně a ledu

Krajina IslanduVe čtvrtek 15. ledna 2015 se bude konat ve Společenském domě ve Slatiňanech od 19:00 hodin cestopisná přednáška Ludvíka Plašila o Islandu – o zemi středověkých ság, rybářů a drsné přírodní krásy.

Island – jedno z míst, které vyzývá k prozkoumání každého smrtelníka. Okouzlující země s drsnými přírodními podmínkami i samotnou přírodou, jež činí Island fantastickým a obdivuhodným místem, je domovem mnoha endemických druhů květin i zvířat, ale i nám mentalitou zcela odlišných obyvatel, věřících na elfy, skřítky a další nadpřirozené bytosti.

Druhý největší ostrov na světě se vznáší v Atlantickém oceánu a na severu se téměř dotýká Severního polárního kruhu. Je tu cítit všudypřítomný chlad, vlhko, sopečný dým či lávový prach, což jsou přesně věci, které si turisté nechtějí nechat ujít. Zvláštností této krajiny je mimo jiné polární záře reprezentována světelnými pásy, které se pomalu vlní po tmavé obloze nahodile od dubna do srpna, ledovcové laguny, na jejichž modrých hladinách se vznášejí obrovské ledové kry obklopeny hejny tuleňů i tolik divokých vodopádů s průzračně zelenou vodou, že nejsou zakresleny ani na mapách. O tom všem a ještě více si můžete poslechnout v cestopisném vyprávění cestovatele Ludvíka Plašila.

Cestovatelský večer o Islandu

Vstupné je dobrovolné. Více informací na stránkách http://www.slatinany.cz/

Od srpna 2015 je možné zakoupit v některých knihkupectvích cestopisnou knihu Ludvíka Plašila o Islandu. 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.