Já, matka – Spalničky v Ostravě

Já, matka (kresba Dita Korbelová)

Ahoj,
dnešní krátké povídání bude o tom, co děláme, když v Ostravě řádí spalničky. Podle médií se jedná o jednu z nejhorších epidemií, zavírají se dětské oddělení ve všech nemocnicích v Ostravě a není doporučováno se pohybovat v okruhu jiných dětí.

Spalničky jsou na houby v tom, že se projevují jako obyčejné nachlazení, doprovázející teploty a zánět spojivek. Ovšem následky můžou být katastrofální. „Padlo“ i několik zdravotníků, kteří onemocněli také. Údajně ti, kteří jsou očkováni, tak to chytit nemůžou, ale opak je pravdou…

No a my teda s malým se maximálně toulali po lese, nechodili do obchodů, nejezdili městskou hromadnou dopravou. Snažila jsem se vyhýbat všem možným rizikovým místům. O to horší pro mě bylo překvapení, když minulý týden začal malý sípat. Těžko vydechoval, začal kašlat a smrkat. Naštěstí vše bez teplot. Po jednom dni trápení jsem to tedy riskla a šla do čekárny doktora, kde naštěstí se žádné děti v té době nevyskytovaly. Dostal nějaký sirup na vykašlávání a byli jsme odesláni domů. Stále bez teplot, ale ten dech byl horší. V pondělí, po víkendu, opět návštěva lékaře. Verdikt nejasný, vypadá to na začínající zápal plic, ovšem může to být i alergického původu, protože otec mého dítěte, můj přítel, je alergik, ale to se v tuto chvíli u malého zjistit nedá, je na to moc malinkej.

Tak jsme si od doktorky odnesli antibiotika, sirup na roztažení průdušek a sirup na kašel. Dostali jsme k dobru den doma a zítra opět jdeme k lékaři. Tam zjistíme, jestli je dýchání lepší a pokud nebude, tak si půjdeme lehnout do „hotelu“ zvaný nemocnice. Přála bych si, abychom se tomu vyhnuli, protože ty spalničky jsou nevypočitatelné a mám takový pocit, že malý by si mohl odnést „bonus“ v podobě této hnusné nemoci.

Takže nám držte palce, ať je to zítra lepší a my můžeme zůstat v pohodě a v klidu doma.

Jacek

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

Darina Krejčí

Jsem vášnivá knihomolka a máma na plný úvazek. (osobní blog)