Pondělí, 2.10.2023
HudbaKultura

James HARRIES & THE VOLUNTEERS již tuto středu v Lucerna Music Baru

JAMES HARRIES & THE VOLUNTEERS JIŽ TUTO STŘEDU V LUCERNA MUSIC BARUNenechte si ujít jedinečné a vůbec poslední Harriesovo pražské vystoupení tohoto roku. V Čechách usazený britský písničkář, James Harries, má za sebou úspěšný rok. Vloni vydal na domácím labelu Tranzistor výborně přijatou desku Until the Sky Bends Down, singl Salvation se držel v TOP 5 rádiových hitparád, představil se na showcase Nouvelle Prague, složil píseň k oceňovanému seriálu Modré stíny a vydal se na turné do rodné Anglie.

Nehrozí, že by ustrnul na místě, a proto hudební fanoušky potěší šňůrou s rozšířenou sestavou a videoklipem k novému singlu Shooting Star. Po letech sólového vystupování vyráží Harries na evropské turné, na kterém ho doprovodí velká kapela a exkluzivní hosté. Sérii koncertů zahájí již tuto středu 12. října v pražském Lucerna Music Baru, kde se jako host představí nadějná zpěvačka a objev roku Maella.

„V Lucerna Music Baru budeme hrát v podstatě se stejnou kapelou, která nahrála mou poslední desku. Pár písniček se chytlo na rádiích, lidé to chtějí slyšet i naživo. A já taky! Po dnešní zkoušce s kapelou se do Lucerny neuvěřitelně těším. Bude to rock´n´roll!” svěřuje se Harries.

Písničkář zaujal již předchozí deskou Voice Memos: a collection of songs I recorded on my mobile phone, kterou – jak ostatně sám název napoví – natočil na mobilní telefon. V té době přinejmenším průkopnický a odvážný krok. Rodáka z Manchesteru nazval časopis Rolling Stones “zlatým hlasem”, často je připodobňován Jeffovi Buckleymu nebo Damienu Riceovi. Harries je však především vynikajícím textařem a hudebním skladatelem, o čemž svědčí i jeho soundtracky k filmům Lidice, Bobule nebo Feťáci z New Yorku.

James Harries

Debutovým EP It Is Coming zaujala hudební kritiky mladá písničkářka Maella. Ta má zkušenosti z koncertů a open miců po celé Evropě, návštěvníci se mohou těšit na talentovanou muzikantku, o jejímž jméně uslyšíme ještě mnohé. Její poslední videoklip na píseň Sometimes můžete shlédnout zde.

„Poprvé jsem slyšel o Maelle asi před rokem od mých muzikantských kamarádů a všichni říkali, že má skvělý hlas. Až nedávno jsem měl tu čest slyšet její první nahrávku. Má skvělou kapelu a ano, její hlas je opravdu jedinečný,” dodává sám Harries.

James Harries & The Volunteers / support Maella
12. 10. 2016, Lucerna Music Bar, Praha
www.facebook.com/events/158237577935508/
www.jamesharries.com
www.facebook.com/maellaofficial/

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.