Jamie Oliver – Pohoda v kuchyni

Jamie Oliver - Pohoda v kuchyniKoncem minulého roku vyšla zatím poslední z kuchařek Jamieho Olivera pod názvem “POHODA V KUCHYNI”. Tato knížka je v přímém protikladu k Jamieho kuchařkám 15 nebo 30 minut v kuchyni. Většina receptů není nijak rychlá a také není určena ke každodennímu vaření – jsou to jídla pro dlouhé letní večery, útulná domácí posezení, když je venku zima, jídla na víkendy, svátky, prázdniny a oslavy.

Tahle nádherná knížka obsahuje bez jakýchkoliv pochyb Jamieho nejluxusnější, nejlepší, úplně nová a zajímavá jídla, která jsou v pravém slova smyslu také pohodová.”

Jak říká Jamie „Pro mě je pohodové domácí jídlo prostě opravdu dobré a dobře uvařené, ať tím či oním způsobem. Nic víc a nic míň.

Kuchařské knihy s poctivými a spolehlivými recepty píše Jamie už 15 let, ale teď by vás rád vzal o úroveň výš, na pomyslný? x-tý stupeň. Receptům tady věnuje větší prostor a vypnul své obvyklé editační pomůcky, takže se může rozpovídat o všech těch poněkud excentrických, mírně ujetých detailech a přidat spoustu různých dalších pokeců a informací.

Orientace v knize je velmi snadná – má šest jasně definovaných kapitol (chuť vzpomínek, jídla pro dobrou náladu, vyprošťováky, klasika, zakázané slasti a sladké mámení) Jak je už u Jamieho posledních knih zvykem, jeho tým nutričních bojovnic vám na konci knihy zcela jasně a uživatelsky přehledně poskytne vyčerpávající výživové údaje tak, abyste měli při výběru jídel veškeré informace.

Doufám, že se vám to bude líbit, protože ačkoliv jsem opravdu hrdý na všechny recepty samotné, je u nich navíc spousta různých zvláštností, detailů a občas i úplných šíleností, takže si budete moct vytvářet svoje vlastní pohodová jídla, která budou mít extra šmrnc. Je to o tom, že chci, aby byla opravdu dokonalá tak, aby z nich kámošům spadla čelist a vaše děcka se pohádala o ty nejlepší kousky,” uvádí v knize Jamie.

x VŠECHNO JE TO O VYMAZLENÉM JÍDLE x

 

Jamie Oliver - Pohoda v kuchyni

Překlad českého vydání dostala na starost zkušená autorka kuchařek a novinářka píšící o jídle Jitka Rákosníková. Kniha má 408 stran a obsahuje více než 100 receptů s úžasnými fotografiemi Davida Loftuse. Doporučená prodejní cena knihy je 649 Kč vč. DPH a k dostání je v široké síti knihkupectví a na internetu.

 

{source}[[div data-configid=”0/30196436″ style=”width: 600px; height: 456px;” class=”issuuembed”]][[/div]][[script type=”text/javascript” src=”//e.issuu.com/embed.js” async=”true”]][[/script]]{/source}

 

Hodnocení našich čtenářů

Kniha je opět vynikající. Recepty nápadité a odpovídající stylu života v Británii. Už jsem měla tu čest z knihy vařit a velice zdárně se dílo povedlo. Jamie má cit pro chutě, takže všechny poměry přísad, co jsou u receptů uvedené, jsou tak akorát.
-Nuny

Krásná kuchařská kniha, zatím jsem vyzkoušela čtyři recepty a všechny se povedly a výborně chutnaly. Knihu vřele doporučuji, poznáte nová jídla a chutě.
– Anežka

Knížka je skvělá. Jamie vaří přesně podle mého gusta – samé dobroty.
Jíťa 

 

Název knihy:                     Pohoda v kuchyni
Autor:                                  Jamie OLIVER
MLD Publishing s.r.o.Žánr:                                   kuchařky
Rok vydání:                       2015
Počet stran:                       408
Nakladatelství:                  MLD Publishing s.r.o.

Formát:                              196 × 254, pevná
EAN:                                   9788090500372
ISBN:                                  978-80-905003-7-2

E-shop:                              http://www.mldpublishing.cz/knihy/jamie-oliver-pohoda-v-kuchyni/

 

 

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.